Obilný duch?

V souvislosti s hledáním tajemného původce kruhů v obilí, neboli agrosymbolů, se občas používá název „obilný duch“. Je to slepá přírodní síla, nebo energie v rukou inteligentního designéra? A pokud je tvůrcem inteligentní bytost, pochází odněkud z vesmíru, nebo má ryze pozemský původ ve vojenských nebo průmyslových kruzích? Nebo je oním obilným duchem inteligentní bytost, kterou je sama planeta Země? Odpovědi na tyto ani další otázky nemáme, i když můžeme říkat,  že jsou více nebo méně pravděpodobné a některé bychom raději vyřadili jako nemožné.

Nepřiblížili jsme se k řešení těchto otázek ani poté, kdy se k nám dostalo toto zajímavé pozorování UFO. Odehrálo se v chalupářské oblasti s názvem Blata, poblíž Nových Hradů na Českobudějovicku. Velmi odlehlá oblast se stala svědkem pozorování zajímavého jevu právě ve dnech, kdy se v oblasti objevil velký agrosymbol.

 

 
Zvětšit mapu

Datum pozorování:  léto roku 2000
Čas: cca 23:00 – 23:15 hod
Místo pozorování:  Blata okr. České Budějovice (chalupářská oblast Blata poblíž Nových Hradů)
Tvar: ovál/elipsa
Barvy: světle modrá
Zvuky: ne
Pohyb: krouživý
Objevil se: za překážkou
Zmizel: neurčeno
Způsob pozorování: pouhým okem
Počasí: nepamatuji si, ale nepršelo
Pocity: strach, úžas
Počet svědků: 2
Datum ohlášení: 28.6.2011

Popis pozorování:
Z chalupy jsem viděl jasně zářící oválný předmět který konstantní rychlostí letěl cca půl metru nad zemí…vyletěl ze zahrady sousední chalupy – proletěl skrz (!) pletivový plot a poté kroužil nad polem, pohyboval se velmi tiše. Vypadalo to naprosto přesně jako světelné koule pozorované a již mnohokrát zachycené na kameru. Jediný rozdíl byl v rychlosti pohybu…ta byla velmi malá…zhruba rychlost rychlé chůze.Po několika minutách pozorování jsem šel spát, měl jsem strach…bylo mi asi 12let :) ale i tak vím že to nebyl kulový blesk, nějaké zvíře, nebo nějaký lidský žert. Ráno byly na poli kruhy v obilí které mohly mít cca 40m na délku. Asi nikdy nebyl den, kdy bych si na to nevzpoměl….toť vše…

Další upřesnění svědka:
„Barva byla podobná jakou má záblesk v bouři….čili něco jako jasná světle modrá – téměř až bílá…barvy byly dohromady Od-Do myslíte čas?? Pokud ano bylo to v noci…dejme tomu od 23:00 – 23:15… ale starší bratr toto pozoroval dlouho do noci zatím co já jsem již ze strachu spal.“ …
„Upřesnit datum bohužel nemohu…bylo to v létě (samozřejmě – kvůli kruhům) Buďto léto 1999, 2000, 2001.
Ten světelný objekt musel být buďto nějak „naprogramovaný“ nebo musel mít svou inteligenci, protože jeho pohyby byly velmi pravidelné…přiletělo to do pole…chvíli kroužilo…posunulo se to o 5m dále a opět začalo kroužit.“

Případ 2000.00.00.07-Blata  byl uzavřen v kategorii C – nebylo nalezeno žádné vysvětlení.

 

10 komentářů na “Obilný duch?”

  1. Kruhy v obilí vytváří dle mnoha svědeckých výpovědí naprogramované světelné koule kroužící nad polem, jindy energetický paprsek, nebo sloup světla dole se otáčejíci jako káča – dle svědectví americké vědkyně Nancy Talbott. Mohou být i jiné způsoby tvorby pro člověka téměř neuvěřitelné.

 1. Veľmi zaujímavý prípad, právom zaradený do kategórie C. Reagujem na Maxov príspevok – pre mňa samotného by to rozhodne nebol dôkaz o mimozemskom živote, veď tie tajomné svetlá môžu byť hocičo – ako je hore správne uvedené ( od mimozemšťanov cez vládny projekt až po energie vychádzajúce priamo z našej planéty ) Súhlasím s Toničkou, najčastejšie vznikajú po zásahu akéhosi energetického paprsku za doslova pár sekúnd, od paní Talbotovej som videl niekoľko jej skvelých nahrávok vzniku kruhov, ak samozrejme nejde o Fake.

 2. Vím že už to muselo někoho napadnout, ale nemohl by to v případě v blatech být nějaký zatím nepopsaný a vzácný typ kulového blesku? (Barva i tvar by totiž byly podobné kulovému blesku a prúlet zkrz předměty by tomu také mohl napovídat)A co se týče zmíněných agrosymbolů, nevím co si o tom myslet. (Možná se ten blesk pohybuje po určité energetické „dráze“ a ohnutí stébel je zpúsobeno zakřivením časoprostoru jaké popsali svědci v jednom případě popsaném projektem záře, připomenu, že svědci popsali jakésy roztažení místnosti a cítily tlak odtlačující je od blesku stébla by to tedy při delším působení této síli ohnout trvale.)

  1. Lukáš Veselý

   Ano, pravděpodobně půjde o nějaký druh elektrického výboje.

   Co se týče ohnutí stébel zakřivením časoprostoru, to je vysoce nepravděpodobné. Zakřivení časoprostoru předpovídá obecná teorie relativity Alberta Einsteina, tato teorie má do dnešní doby už i hodně velkou podporu po řadě experimentů a pozorování, které ji potvrzují. Nicméně aby se časoprostor mohl zakřivovat nějak výrazněji, je potřeba neuvěřitelně hmotný objekt (hvězdy, obří planety, singularity). V případě, že by měl být takto hmotný objekt neuvěřitelně malého objemu (ve srovnání s velikostí hvězd a planet) někde na Zemi, znamenalo by to s vysokou pravděpodobností nejen destrukci onoho místa pozorování, jeho okolí a všeho, co v něm žije, ale pravděpodobně i destrukci celé planety Země.

   Reálnějším a velice možným vysvětlením efektu „roztažení místnosti“ může být lom světla na rozhraní různých prostředí. Protože vše, co lidské oko vnímá, je ůzký rozsah elektromagnetického záření nazývaný jako viditelné světlo. Tento lom je možné vidět na spoustě míst. Například ho můžete pozorovat, pokud se díváte přes hořící oheň, nebo přes rozpálenou ploténku čo přes vodní hladinu. A je možné, že tento výrazný optický lom světla bude i v okolí kulového blesku a to pak způsobí efekt „roztažení místnosti“. Každopádně to jsou jen teorie a dohady. Dokud nebude odhalena a popsána samotná podstata kulového blesku, nemůžeme přesně vědět, s čím máme tu čest. A tak je vlastně i podezření na kulový blesk stále případem zahaleným tajemstvím.

 3. Ano, nějaký dosud nepopsaný druh kulového blesku, nebo spíš neznámý typ elektrického výboje – je to podle našeho názoru jedna z nejandějnějších pracovních hypotéz vzniku agrosymbolů.
  Bohužel ale – stejně jako u kulového blesku, kde neznáme princip a způsob jak vzniká – i zde bude velmi těžké vytvořit nějakou teorii, jak to funguje a tu pak dokázat.

 4. Je zde ještě jiná možnost než ohnutí časoprostoru a to silné magnetické pole není to tak dlouho co se vědcům pomocí silného magnetického pole podařilo přinutit levitovat různé i „nemagnetické“ předměty (sazenici rostliny, jahodu, a dokonce i žábu). Tudíž podobné ale jiné působení magnetického pole může ohnout klasy a přitom je nezlomit jak je tomu u crop cirlcles.

  1. Lukáš Veselý

   Silné magnetické pole je určitě jedním z možných vysvětlení. Ale pravděpodobně ne samo o sobě jako přímý zdroj, ale magnetické pole se vytváří v okolí prostředí, kde prochází elektrický proud, protože elektřina a magnetismus jsou síly, které jsou na sebe přímo navázány. Každopádně pro tak silné magnetické pole, aby to dokázalo s nečím pohnout nebo něco výrazně ovlivnit, je potřeba opravdu silný energetický zdroj.

   Jedním z těch zdrojů by mohly být blesky, respektive bouřky. Při elektrickém výboji během bouřky vzniká napětí až v řádech 100 miliónů voltů a v okolí se indukuje magnetické pole. Otázkou je, jestli je toto magnetické pole dostatečně silné na to, aby způsobilo ohnutí obilí a otázkou je, jestli je to opravdu primární příčina, jestli to není jen doprovodný jev. Při průzkumu stébel z jednoho „pravého“ obrazce pod mikroskopem byly objeveny praskliny na povrchnu buněk v rostlině, což naznačuje působení elektromagnetického záření, odhaduje se mikrovlné.

 5. Ano, jistě mikrovlné záření, o tom jsem také slyšel a je možné že ve skutečnosti crop cirlcles vznikají nějakými experimenty s mikrovlnami. Každopádně jak jste již řekl jsou to jen dohady…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*