Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (7)

V tomto seriálu článku vás chceme seznámit s případy uplynulého roku, které byly vyhodnoceny v kategorii „C“, tedy pozorování UFO, které zůstaly neobjasněné, u kterých se nepodařilo nalézt žádné vysvětlení. Je  třeba upozornit, že možnosti projektu Záře nejsou neomezené a že se i za těmito případy může občas skrývat něco známého, nebo i výmysl, který se nepodařilo odhalit. Nicméně právě tyto případy jsou tím nejzajímavějším, s čím jsme se měli možnost zabývat, protože jsme většinou udělali maximum, aby se nám je podařilo objasnit.

Co se za nimi skrývá? Nějaké dosud neznámé přírodní jevy? Tajné zkoušky supermoderní vojenské nebo komerční letecké techniky? Nebo snad opravdu návštěva z vesmíru? Nebo z jiného prostoru? Anebo z jiného času? Nevíme. Můžeme jen spekulovat v rámci těchto hypotéz, případně vymýšlet hypotézy zcela nové. Důležité je už jenom to, že tyto případy probouzí naší touhu po poznání, naší fantazii a snahu více poznat a pochopit svět kolem nás.

===

Označení případu:  UFO 2009.09.09.02-Otradovice
Datum: 9. září 2009
Místo: Otradovice před domem

„Večer jsem vypnula televizor a zhasla světlo. podívala jsem se z okna a viděla půlkruhový objekt který rychle blikal a zářil modrou barvou převážně. Myslela jsem, že to je nejspíš nějaké auto nebo motorka, ale jakmile jsem vyšla před dům, bylo mi jasné, že tohle není ani jedno. Objekt byl na strništi mezi železniční tratí a mým domem. Asi 100m od řeky Jizery. Rychle se vznesl do obrovské výšky a rychle a potichu zmizel v dálce. Hned jsem běžela za dcerou a když jsme vyšly opět ven na dvůr, tak už nic nebylo vidět. Tento emotivní zážitek byl opravdu silný a rádá bych věděla, jestli to co jsem pozorovala třeba zažil i někdo jiný.“

„Objekt jsem zpozorovala nejprve z okna domu na strništi pole přímo před domem. vzdálený byl asi 60 m. Měl polokulovitý tvar a rychle světélkující s převažující modrou barvou. Nejprve byl na zemi, pak se vznesl do výšky 70° a zmizel nad lesem v obrovské výšce. Cítila jsem zvědavost, rozrušení a nakonec i strach z toho, že se mi budou ostatní smát až jim budu vyprávět co jsem viděla.

Na strništi objekt žádné stopy nezanechal. Onen modrý půlkruh nám sice připomněl případy s vojenskými vrtulníky, ale tuto možnost jsme zavrhli, na tak malou vzdálenost by byl totiž velmi slyšet. Případ tak zůstal nevysvětlen.

1 komentář na “Neobjasněné případy UFO v roce 2009 (7)”

  1. Troufám si tvrdit, že se s největší pravděpodobností jednalo o určitou „půlkruhovou“ formu kulového blesku.
    Soudím tak z části popisu „rychle světélkující a s převažující modrou barvou“ a následného vznesení objektu do obrovské výšky.
    Nic jiného pravděpodobně nepřipomíná ani nenaznačuje, že by se jednalo o létající talíř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*