Identifikace UFO: Následky požití drog nebo léků

léky v ruce

Lidské vnímání mohou zásadně ovlivnit látky, které jsou obsaženy v lécích a samozřejmě i drogy, které někdy vědomě užívají. Ne nadarmo je na již na krabičce mnoha léků upozornění, že mohou ovlivnit vnímání a nelze je použít před řízením automobilu nebo obsluhou strojů. Některé zdánlivě nevinné léky mohou být velice nebezpečné v kombinaci s jinými nebo s alkoholem.

5.2.3. Následky požití drog nebo léků

Některé léky zhoršují schopnost vidění, některé je přímo ovlivňují a u některých léků lze najít upozornění v příbalovém letáku, že mohou vyvolat i halucinace. Nebezpečné jsou v tomto případě nejen léky, které přímo obsahují halucinogeny, ale i některá antidepresiva jako je např. Citalon nebo Ritalon. U léku proti srdeční arytmii Amiodaron můžeme najít upozornění, že ovlivňuje zrakové vjemy a v některých případech způsobuje tzv. vizuální záblesky.

V říjnu 2011 se na silnici R10 řítil v protisměru 30letý řidič a způsobil několik nehod. Jak se později ukázalo, byl pod vlivem kombinace pervitinu a léku Ritalon, který mu způsobil halucinace. O schopnosti drog zásadně ovlivnit lidské vnímání bylo napsáno již mnoho a z našeho hlediska není pochyb, že takto ovlivněný člověk může poskytovat informace o jevech, které ve skutečnosti neexistují.

Ufologové musí s touto možností počítat a brát v úvahu věrohodnost svědectví od lidí, kteří jsou nebo by mohli být ovlivněni – ať už vědomě či nevědomky – léky nebo drogami. Je samozřejmé, že taková možnost vysvětlení se velmi těžko dokazuje. Ufolog nemůže nijak tuto možnost u svědka kontrolovat a na přímý dotaz může dostat pravdivou informaci nebo také nikoliv.

Čtěte také další díly seriálu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*