Identifikace UFO: Zvířata

Že nemohou být zvířata považována za UFO? Mohou! Dokonce bývají původci velmi napínavých blízkých setkání třetího druhu. Zvířata na neobvyklých místech, zvěř pozorovaná za neobvyklých optických nebo meteorologických podmínek – to všechno bývají setkání, kdy překvapený pozorovatel nedokáže určit co vlastně pozoroval.

3.1.4. Zvířata

Charakteristické znaky:                

– různé projevy

Lidé jsou čím dál, tím méně v přírodě. Chybí jim bezprostřední kontakt s přirozeným okolím a to nejen ve městech, ale i mimo ně. Lidé si totiž okolní prostředí přizpůsobují a mění a takzvaně netknutá příroda dnes prakticky v Evropě neexistuje. Navíc se lidé dostávají do volné přírody většinou jen občas a a například v noci jen výjimečně. Jen si vzpomeňte: kdy jste naposled byli například v nočním lese?

Nečekaný kontakt se zvířaty, kterým v šeru svítí oči už vyděsil nejednoho člověka. Nejčastějšími původci takových překvapení jsou obvykle kočky nebo sovy. Někdy ale dojde k tak bizarní shodě okolností, že vysvětlení je opravdu těžké hledat.

2010.11.06.01-ZP-Libuň
„… včera 6.11.2010 se 2 mým kamarádům, kteří šli večer kolem 8. hodiny směrem do vsi, stala podivna věc. Přiběhli za námi na zastávku s hrůzou v očích, že u rybníčku v malém lesíku poblíž vesnice spatřili 10 metrů od sebe za keřem vyhlížející postavu vysokou 170-190 cm hněde bílé barvy a s červenými světly místo očí. Dnes jsem hovořil s jednim, který mi tuto událost popisoval: Šli jsme směrem do vsi a náhle něco zachrastilo v křoví. Posvítím tam baterkou a vidim hnědobílou hlavu se svítícíma očima červene barvy, která kouká přímo na nás. Podíváme se s hrůzou na sebe a opět na keř, hlava nás stále pozoruje, opět se podíváme na sebe a v tom “neznámý“ začne utíkat směrem k starému opuštěnému polorozpadlému baráku, kde býval kdysi kiosek. Zacali jsme utikat též a za námi slyšíme hluk, který “neznámý“ dělá právě v tomto baráčku.

Dvě děti byly opravdu vyděšené, bylo evidentní, že opravdu něco viděly. Vysvětlení podivného setkání však přišlo brzy. V televizi a následně v tisku se objevily informace o dobrodružném útěku opičáka Šimpyho a jeho družky Tatin ze zoologické zahrady na Svatém kopečku u Olomouce. Zatímco samičku se podařilo najít a odchytit  celkem brzy v Hlubočkách na Olomoucku, sameček Šimpy urazil při útěku urazil přes 100 kilometrů.

(Foto: Policie Pardubického kraje)

Čtěte také další díly seriálu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*