Identifikace UFO: Neobvyklé objekty na fotografii a videu

UFO, která jsou vyfotografovaná, ale pouhým okem nepozorovaná, se vyskytují docela často. Typická situace vypadá takto: fotograf si vybere nějakou zajímavou krajinku nebo záběr, netušíc, že mnohem později (v době kdy už nemůže na místě nic ověřit) na fotografii spatří něco podivného, čeho si dříve nevšiml. Nedokáže vysvětlit, co se tam v době fotografování připletlo. A UFO je na světě.

5. Subjektivní chyby v pozorování
5.1. 
Mylné vyhodnocení fotografií
5.1.1. Neobvyklé objekty na fotografii a videu

Charakteristické znaky:
– žádné

2008.05.26.01-UFO-Sedličky:
Někdy je neobvyklá fotografie žádaným a chtěným cílem fotografa. Jindy nám to neobvyklé umělecký dojem kazí. V každém případě se neobvyklé objekty na fotografiích objevují nečekaně. Autorovi fotografie krajinky s pozadím hradu Trosky přišel podivný objekt těsně nad obzorem, který se jakoby vznášel kousek nad zemí. V tomto případě moc nepomohlo ani zvětšení fotografie ani zvýraznění detailu pomocí různých filtrů v grafickém programu.

Původní podezření, že by mohlo jít o nějaké zrcadlení na ohřáté vrstvě vzduchu nízko nad zemí, se nepotvrdilo. Podivný objekt nad kopcem Brada se podařilo identifikovat až teprve po seznámení s místní krajinou. Podivné UFO je totiž nad kopcem stále a nevisí ve vzduchu. Je to totiž strom s neobvykle velkou pravidelnou korunou, jeho kmen už z velké dálky patrný není.

2007.01.26.01-ZP-Dolany:
Další zajímavý případ z této kategorie vypadal jako tajemné blízké setkání. Zima na počátku roku 2007 přinesla nehezkou sněhovou vánici a následné závěje. Řidič autobusu, který se s touto nepřízní osudu potýkal, pořídil zajímavý a podivný videozáznam.

„Při posledním spoji na lince Kolín – Kutná Hora přes Červené Pečky v pátek 26.1.2007 v celkem silném větru se tvořily na vozovce závěje. Z toho důvodu jsem za obcí Dolany zastavil a rozhodoval se, zda mám riskovat jízdu hlubokými závějemi. Vzhledem k silnému větru sníh z polí vál přes vozovku a ve světlech autobusu to vypadalo jako na Sibiři. Rozhodl jsem se pořídit krátký záběr telefonem SonyEricsson K700i. Při pořizování záběru -ani během něj a ani po jeho skončení – o délce 11 vteřin, se před vozidlem nikdo nepohyboval. Jako řidič bych to musel vědět. To, co se na konci záběru objevuje v pravé části před vozidlem, jsem zjistil až doma druhý den po stažení videa do PC.
Mimochodem, po natočeni videa na silnici jsem se rozhodl pokračovat v jízdě, ujel jsem asi tak 250 metrů a zapadl do závěje. Počkal jsem si tam do 00:30 a pak pro me bratr dojel. Autobus tam zůstal :-) Objekt podle mého úsudku jednoznačně ukazuje na postavu. Není to hra větru se sněhem nebo jiné přírodní hříčky. Pokud totiž stojíte před vozidlem, máte úplně jiný tvar stínu než ten, který kamera v telefonu zaznamenala.“

 

K vysvětlení podivného záznamu nakonec došel sám jeho autor:
Dobrý den, už jsem to „vyřešil“. Nevím zda z toho mám mít radost nebo smutek, ale aspoň mám klid, že vím co to je. Na záznamu je držák na poznámky přichycený na skle velkou přísavkou. Přitom bych pomalu přísahal, že není možné, aby se mi dostal do „záběru“. A vidíte, je to možné. Běžně ho lze koupit na čerpacích stanicích. Tak díky a mějte se.“

Nutno podotknout, že kdyby se v tomto případě autor videozáznamu nedobral k vysvětlení, patrně by tento případ skončil jako nevysvětlitelný. K vyřešení a vysvětlení podobných případů je totiž možné dojít dobrou znalostí místních poměrů a hlavně také dílem náhody. Někdy prostě dojde k souhře okolností a naprosto banální věci vypadají tajemně a nevysvětlitelně. Ufologové s tím musí prostě počítat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*