Identifikace UFO: Měsíc

 Že si nikdo nemůže splést Měsíc s neznámým objektem a považovat jej za UFO? Měsíc je přece dobře známým objektem, téměř každodenně pozorovatelný na obloze! A přesto se čas od času stane, že někoho zmátne. Vždycky je to ale za neobvyklých podmínek, které vzhled Měsíce zkreslují, např. oblačnost a různé zabarvení atmosféry.

 

2.1.4. Měsíc

Charakteristické znaky:

– žlutý nebo načevenalý kulatý objekt
– pohybuje se velmi pomalu od východu k západu (hodinový pohyb)

Jako příklad lze uvést pozorování z Brna: „Již delší dobu špatně spím v noci a často se budím. Tak se také stalo asi před měsícem, že jsem se vzbudila o 1/2 2 v noci, šla se podívat na oblohu a viděla jsem zapadající rudou, žhavou kouli v tom místě, jako slunce, když zapadá v měsíci červnu nebo červenci. Domnívala jsem se a čekala, že něco o tomto jevu najdu v denním tisku, a to v Moravském Slově, které mi chodí, doručují do schránky. Tato žhavá koule nezapadla úplně za obzor, ale cca 10 – 15° nad obzorem.“

Zde je dobře vidět, že stačí neobvyklé podmínky, jako jsou červánky na obloze a přízemní vrstva vzdálené oblačnosti a může i tak známý a běžný jev náhle vypadat tajemně.

Další informace naleznete zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bs%C3%ADc
http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2006060002
http://mesic.astronomie.cz/cisla.htm

 

2 komentáře na “Identifikace UFO: Měsíc”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*