Češi patří mezi velké příznivce konspiračních teorií

Třetina domácí populace přikládá vážnost konspiračním teoriím, které odmítají oficiální verze zejména významných událostí celosvětového rozsahu. To je výsledek průzkumu společnosti SANEP. Není to nic překvapivého, nekritické přijímání zásadně neověřených konspiračních zpráv českou veřejností pozorují asi všichni seriózní badatelé na poli záhad. A marně proti nim bojují. Podívejte se na podrobné grafy…

Nejvíce příznivců má mezi domácí populací konspirační teorie týkající se tzv. oblasti 51, které hovoří o tom, že na této tajné nevadské americké vojenské základně, jejíž existenci americká vláda donedávna odmítala, probíhají experimenty s mimozemskými technologiemi a s těly mimozemských bytostí. Vyplývá to ze závěrů exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který rovněž odhaluje, že téměř třetina domácí populace je nakloněna konspirační teorii, podle níž teroristické letecké útoky na USA dne 11. září roku 2001 nezosnovali teroristé, ale byly v režii americké federální vlády.

Téměř pětina Čechů se rovněž domnívá, že přistání amerických astronautů na Měsíci v rámci programu Apollo roku 1969, mohlo být účelovou fikcí. Nejčerstvěji se pak část domácí populace přiklání k teorii, která zpochybňuje informace o zastřelení vůdce militantní islámské skupiny Al-Kájda Usámy bin Ládina. Z

Většinově je pak mezi širokou veřejností sdílen názor, že oficiální informace o událostech či skutečnostech celosvětového významu a dopadu, jež prezentují různá média, nelze považovat vždy za pravdivé, a že největší světové mocnosti mají důvod veřejnost účelově klamat a tím manipulovat s celospolečenským míněním. Za závažný a nebezpečný pak považuje čtyřpětinová většina domácí populace fenomén tzv. sociální manipulace, kdy nástroje účelové propagandy slouží, např. formou manipulace médií, jako účinný manipulační nástroj moci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 komentáře na “Češi patří mezi velké příznivce konspiračních teorií”

  1. To jsou docela „zdravé“ výsledky. Zvláště množství odpovědí „nevím“ u otázek, kde je opravdu těžké odpovědět. Nečekal jsem je.

  2. Lukáš Veselý

    Vzhledem k tomu, jakou formou byla většina otázek položena se spíše divím, že těch odpovědí, které by podporovali konspirační teorii, je tak „málo“. U většiny otázek je kouzelné slůvko „mohla“, čili ten kdo odpověděl souhlasně s konspirační teorií neříká, že to je podle něj ta pravděpodobná možnost, ale to že tu možnost připouští. „Nejspíš za tím konspirační teorie není, ale mohla by být, proto bysme tuto možnost neměli úplně vyloučit“.

  3. Manipulace medii ty byla, je a bude. Poku si nekdo mysli opak, mel by se co nejdrive zamyslet. Ohledne nekterych veci, jako bylo zastreleni Bin Ladina, si nemyslim, ze by spratelene rodiny, tzn. Ladinovi a Bushovi, si sli po krku. Je spousta veci, ktere vlady prekrucuji, aby si mohli ospravedlnit svoje ciny(minule, soucasne i budouci). A pokud nas sleduji mimozemstane, tak jim je z toho nabliti, a nebo taky ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*