Belgické UFO (4)

Mezi ufology jde o známý pojem. Řeknete-li „belgické UFO“, každému se vybaví tajemný černý trojúhelníkový objekt s bílými světly v rozích. Temný, evidentně hmotný objekt zřejmě impozantních rozměrů, pohybující se naprosto potichu, chvílemi stojící na místě, jindy pohybující se rychlostí vysoko převyšující rychlost zvuku. Bez aerodynamického třesku, který známe u letadel překonávajících zvukovou bariéru.

Fakta, hypotézy a spekulace

Chování a vzhled belgických trojúhelníků v první řadě vyvolává spekulace o jejich možném vojenském – a tedy čistě pozemském – původu. Sice byla veřejně popřena možnost, že by šlo o belgické či americké letouny nebo jiné stroje NATO, ale … Pokud by šlo o testování utajované vojenské techniky, nikdo by to asi veřejně nepřiznal a vyprávění o „ufonech“ by poskytovalo docela dobré krytí. Jenomže takto masový výskyt? Trojúhelníkové objekty totiž nebyly pozorovány jenom v Belgii a jejím okolí. Ukázalo se, že podobné objekty jsou pozorovány i v USA a dalších částech světa – například i v České republice.

Několik podobných pozorování v České republice.

 

Pokud by však byly belgické trojúhelníky nějakou testovanou technikou, proč tedy létají nad hustě obydlenou Evropou a nevyhýbají se ani velkým městům? Proč nelétají někde nad nevadskou pouští nebo kanadskou tundrou? Odpověď mi poskytl jeden z odborníků na vojenskou techniku: „Pokud se testuje nový letoun, není to jen to letadlo, které vidíte, ale především celý systém elektroniky a radiotechniky. A ten musíte vyzkoušet. V reálném prostředí, plném nejrůznější elektroniky a zaplněném spektru elektromagnetických signálů.“ Dobrá tedy, pojďme se tedy podívat, co by belgické trojúhelníky (ne)mohly být.

Americký letoun B-2 Spirit

V devadesátých letech testované a v současnosti běžně létající letouny trojúhelníkového tvaru známe. V úvahu přichází stealth letouny F-117, bombardér B-2 popřípadě prototyp dronu X-47. A protože se trojúhelníkové objekty objevily i u nás v Čechách, napadlo mě, zda se např. u nás netestuje malý bezpilotní bratříček Gripenu s názvem Filur. Odpověď ministerstva obrany na dotaz ohledně Filuru byla až nečekaně rychlá, ale jednoznačná.

Vážený pane Šiško, prověřili jsme Váš dotaz a sděluji Vám, že Armáda České republiky ani např. Švédské království netestovaly a netestují bezpilotní prostředek FILUR nad naším územím. Jelikož provoz ve vzdušném prostoru je přísně hlídán, nepovažujeme za možné, aby tady podobné testy prováděl jakýkoliv jiný soukromý subjekt. S pozdravem Jan Pejšek

Bezpilotní prostředek Filur (vpravo od Gripenu)

A tak se naše pozornost obrací k dalším, mnohem tajemnějším projektům letadel, které by mohly být belgickými trojúhelníky. Mnohokrát citovaný byl v této souvislosti legendární letoun Aurora. O něm se spekuluje už od konce 80. let minulého století. Velký letoun protáhlého trojúhelníkového tvaru má prý pohánět kapalný metan spalovaný motorem typu Scramjet. Letoun má dosahovat hypersonické rychlosti 5-7 Machů. Zda tento krásný letoun skutečně existuje, nikdo zatím nepotvrdil, spekuluje se však o něm velmi dlouho a zatím nic nenasvědčuje tomu, že existuje alespoň nějaký prototyp.

Takto by mohl vypadat letoun Aurora …

Všechny dosud uvažované letouny však mají několik vlastností, které je vyřazují ze soutěže o kandidáta na belgické trojúhelníky. Prakticky všechny mají totiž vlastnosti stealth a neměly by být viditelné pro radiolokátory – což v Belgii evidentně byly. Uvedené kandidáty vylučují také stovky svědectví o objektech nehybně visících na místě ve vzduchu bez hlasitých projevů. Známe sice několik letadel schopných kolmého startu i přistání, ale vždy je to u nich vykoupeno ohromným rámusem, který vydávají.

K vysvětlení nám už tedy zbývají jen více či méně divoké spekulace. Jeden můj známý kdysi o těchto objektech říkal: „Buď v tom sedí lidé, nebo mimozemšťané. Anebo obojí …“ Narážel tím na známou konspirační myšlenku, že americká vláda udržuje tajné kontakty s mimozemšťany a získala od nich pokročilé technologie. Nebo je získala z havarovaných mimozemských strojů, např. z Roswellu. Jeden z takových návrhů, jak by to mohlo fungovat snadno najdete na konspiračních webech pod názvem TR-3B.

Dlouho jsem považoval podobné spekulace za úplný nesmysl od začátku do konce. Ale zpozorněl jsem po konzultacích, které jsme vedli s britskou výzkumnou skupinou BUFORA. Jinak velmi skeptická výzkumnice Judy, když jsem se jí ptal na zkušenosti s černými trojúhelníky, mi odpověděla: „To pro nás není žádné UFO. To jsou Američané. Mají něco jako antigravitaci.

Zatím ale nikdo nepředložil pádný důkaz. Víme jen co belgické trojúhelníky nejsou či nebyly – klasické pozemské létající prostředky. A záhada zůstává.

(závěr)

 

 

 

 

 

 

3 komentáře na “Belgické UFO (4)”

    1. Ano vypadá to pěkně a měl bych radost kdyby to fungovalo. Jenže žádný patent není důkazem, že ta věc opravdu funguje, to patentový úřad vůbec nezkoumá. Zabezpečuje jen, že autor byl první, kdo s tím přišel :)

      1. You tube – tr3b – je zde mnoho videi skutečného létajícího triangulu. Tyto stroje US army používá-testuje od roku 1971, viz prohlášení B. Obami, dohledatelné na google.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*