Aktuality

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 
 
 

Zajímavosti na webu:

Kupte si fotoaparát s kvalitou lidského oka a druhý den ho půjdete reklamovat, říká o vrcholu evoluce biolog. Právě toto je velmi důležité si uvědomit, když posuzujeme pozorování neznámých objektů na obloze – UFO. Nás mozek vůbec nemá informace, podle kterých by mohl nedokonalý obraz z lidského oka zkorigovat.

Do kontaktu s mimozemšťany zbývá lidstvu 10 let, říká muž, který s nimi hovoří. Nesmějte se tomu, prosím. Vždyť to ukazuje, jak vzácná může být inteligence ve vesmíru …

Stále nevysvětlená úmrtí pod posvátnou horou. Záhuba Djatlovovy expedice je stále opředena rouškou záhad. Co se stalo pod Horou mrtvých?

Padá!! Jasnost KIC 8462852 dramatický klesá. Kolikrát jsme už četli, že při pátrání po vyspělých mimozemských civilizacích musíme hledat „kosmický zázrak“, kterým na sebe upozorní…

Tisíce objevených exoplanet. Kdo ale vidí nás? A můžeme se před mimozemšťany schovat? Bůhví, jestli se většina obydlených planet už takto nemaskuje. Hle: další vysvětlení Fermiho paradoxu…

10 Mýtů o vesmíru aneb žluté Slunce a nulová gravitace.  Malý opravníček obecně oblíbených omylů…

Nová teorie: Jak vznikl hlavní pás planetek mezi Marsem a Jupiterem? Hlavní pás planetek možná funguje jako sběrný tábor pro kosmické běžence

Strašidelný dům v Čechách – paranormální fenomén Komunistické strany byl dobře skrytý.

 

Bude se konat:

TV Kino Svět nabízí mnoho pořadů ze světa záhad. Mrkněte co je na programu.
V neděli 24. září uvidíte na TV kino Svět premiéru pořadu Tajemné horizonty, v němž bude pravidelně vystupovat i projekt Záře.

3. října odstartuje nový TV kanál TV War, který se bude věnovat především vojenství. I v jeho programu však najdete mnoho pořadů, věnujících se záhadám.

6. října – přednáška: Byl velký třesk? Teoretický fyzik a přední český popularizátor astrofyziky a astronomie prof. Petr Kulhánek bude v Jihlavě přednášet o samotné počátku vesmíru.

Co uvidíte na obloze v těchto dnech.

Monitor polárních září. Velmi vzácně lze polární záři pozorovat i u nás. Zda tato vzácná možnost nadchází, zjistíte na této stránce.

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Aktuality”

  1. Zajímavý výběr!

    Do kontaktu s mimozemšťany… Když to říká Bašár…

    Strašidelný dům. Doba se mění. Obrátili se na národní výbor. Kam jinam také, tehdy. Typické: nějak se to uzavřít musí! Takže kluk (zlá tchyně…), jako v Střezimíři. Vždycky je někdo po ruce. Ale není po ruce nikdo, kdo by vysvětlil, proč tady fyzikální zákony zafungovaly nějak jinak, než by měly.
    Kolik takových případů už u nás bylo!
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/426151/paranormalni-jevy-vydesily-remeslniky-na-ceskolipsku-poltergeist-zase-radil.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*