Balonek, nebo …?

  • od

miniToto je jeden z těch zajímavějších případů z poslední doby.  Ohlášen byl letos v únoru a zatím nebyl uzavřen. Přestože máme k dispozici poměrně slušný popis a patnáct fotografií pořízených teleobjektivem, jednoznačný závěr zatím nebyl učiněn.

 

 

20012.07.08.02-UFO-Nová Živohošť

Datum pozorování : 08.07.2012
Čas pozorování : cca 11.30-11.31,30
Doba pozorování : 1,5 minuty
Lokalita: Nová Živohošť,Slapy,okr, Benešov
Směr pozorování: JZ
Směr letu Odkud: JZ
Směr letu Kam: Z
Výška (°): min.: 40
Výška (°): max.: 40
Tvar: prstenec
Zvuky: NE
Počet objektů jeden
Barva: stříbrná se třemi tmavými skvrnami a dvěma světly/odrazy světla/
Velikost úhlová(°) pětina měsíce
Pohyb: mění rychlost
Objevil: jinak
Zmizel: za překážkou
Počasí: jasno, možná slabý vítr
Způsob pozorování: fotografováno i pozorováno okem
Pocity: vzrušení
Celkem (Svědků): jeden
Svědci muži(Počet): ne
Svědci ženy(Počet): manželka
Svědci děti(Počet): ne
Popis:

„8.7. 2012 v cca 11.30 hod. jsem si všiml na JZ cca va 40 st. zlatostříbného bodu,který se pouhým okem jevil jako tečka, použil jsem dalekohled 20×60 a uviděl stříbrný kruh ve vodorovné poloze, pomalu se pohybující na Z. Než jsem došel pro fotoaparát s objektivem 300 mm objekt se přesunul velmi rychle na Z, kde se přetočil do vertikální polohy a začal se otáčet kolem svislé osy. Pořídil jsem 18 snímků objektivem 300 mm, po té ze severu přiletělo dopravní letadlo, pravděpodobne se chystající na přistání na ruzyňské letiště a toto těleso se pohnulo prudce zpět na JZ a po té zmizelo z výhledu za vysoký strom a pak už jsme ho nenašli. Vše trvalo cca minutu a půl.
Nemyslím si, žeto byli mimozemšťané, ale dosud mi nebyl nikdo vyjasnit o co se ve skutečnosti jednalo, proto bych Vám byl moc vděčný za objasněni UFO.“

01

03

08

10

Podle vyjádření fotoexpertů jsou fotografie reálné, zřejmě neupravené a ukazující něco, co v tu chvíli bylo ve vzduchu. Teoreticky by mohlo jít o reklamní balonek ve tvaru toroidu z lesklého materiálu, který házel odlesky od sluníčka, které v tu chvíli svítilo. Jisté to ale není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*