Aktuality – únor 2020

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

Zajímavosti na webu:

Labutí píseň noční oblohy? Jak Musk a spol. mohou zničit pozemskou astronomii.  Tohle je opravdu velký problém…

Přihlásily se ženy, které lampionem zapálily pavilon opic. Hrozí jim až 5 let. S prvním masovým rozšířením téhle hračky, kdy půlka národa vypouštěla lampiony a druhá půlka je označovala za UFO, jsme s nimi udělali několik experimentů, abychom věděli, jak se to ve vzduchu pohybuje a vypadá. A ukázalo se, že je to hodně nebezpečná hračka – vpodstatě neřízená zápalná puma. Jsme pro zákaz!

Kdy asi obživne? V zařízení s nanodrátky pozorovali aktivitu podobnou mozku. Jednomu se trochu tají dech, že?

Tajemná ruská stanice UVB-76 už desítky let vysílá bzučivý šum a záhadné zprávy. Nikdo neví proč.  Je zajímavé, že tohle ještě konspirátoři neobjevili…

Viděli jste mimořádně jasný bolid z 5. ledna 2020? Přinášíme podrobnosti. Krásný bolid bývá často považován za UFO (což je samozřejmě správně – do té doby než se pozorovatel dozví, co to skutečně bylo). 

Jdou po mně ilumináti! Střelec z Písku měl aluminiovou čepici a zřejmě halucinoval. Kolik takovýchto milovníků konspiračních teorií ještě existuje?

Zachycena záhadná radiová ‚depeše‘ z vesmíru. Tak schválně, kolik procent pravděpodobnosti dáváte tomu, že signál FRB 180916 pochází od mimozemské civilizace?

Papoušci chápou charitu. I ptáci se dokáží dělit. Tak to je jedna velká záhada. Protože tohle neumí ani hodně lidí…

První varování před koronavirem Wuhan poslala umělá inteligence BlueDot. Zatím to tedy s námi Skynet myslí dobře…

Události a výročí:

1. února 2003 – Havárie raketoplánu Columbia
Toho dne zahynulo 7 astronautů při návratu z vesmíru v raketoplánu Columbia, který se rozpadl při vstupu do zemské atmosféry.
Rozhraní ledna a února je vůbec smolným obdobích z hlediska kosmických letů. /1/

2. února 1959 – Cholat Sjachyl, Ural, Rusko
V noci na 2. února 1959 došlo k nevysvětlitelné smrti devíti členů turistické výpravy vedené Igorem Djatlovem na horu Cholat Sjachyl (podle některých překladů „Hora mrtvých“). /2/  /3/

11. února 1858 – Lurdy, Francie
Toho dne poprvé spatřila čtrnáctiletá Bernadetta Soubirousová ve skalním výklenku poblíž obce Lurdy silné světlo a v něm ženskou postavu, v níž poznala pannu Marii. Celkem zde došlo k osmnácti zjevením. Místo bylo označeno za posvátné a pramen, který zde byl objeven, dodnes údajně vyléčil přes 7000 lidí. /4/

Akce:

Výroční schůze Fantastic Fact Clubu

Výroční schůze bude v sobotu 8.2.2020 od 10.00 do 17.00. Máme rezervovanou příjemnou a vytopenou místnost v restauraci Farma Jonas v Praze 6 – Břevnov, Šlikova 293/27, kapacita je do 50 osob. Viz .
Budete moci přicházet již po 9.00 hod, kuchyně bude fungovat cca od 9.30, na oběd budou na výběr 4 alternativy, aby se dalo stíhat, jinak výběr je spíše pizza, stejky a podobně, ceny běžné pražské. Přijďte, i když nejste členy, ale máte zájem o zajímavosti a záhady. Doporučujeme příchod již dopoledne, budou se probírat akce roku 2019, výhled akcí a činnosti na 2020 atd. a program přednášek se rozeběhne od 11.00 hod..
Program valné hromady – orientačně může dojít k přesunu a změně přednášek. Pokud máte zajímavé sdělení nebo kratší přednášku, sdělte co nejdříve, do vyčerpání času rádi Vám dáme možnost ji přednést.

9.00 – otevření prostor
10.00 – 11.00 vlastní výroční schůze FFC
Přednášky:
11.00 – 12.00 Za megality na vlastní oči: Jitka Lenková – Turecko – Göbekli Tepe Karel Dudek – Bulharsko – Beglik Taš
12:00 – 13.00 oběd a vzájemné diskuse
13.00 – 14.00 Otomar Dvořák – Nevysvětlené přírodní jevy: ohniví démoni, bludičky, divoká honba, zvuková fata morgana …..
14.00 – 15.00 Tomáš Dosoudil – Šifry mistra Rogera – O skrytých sděleních středověkého učence Rogera Bacona 15.00 – 16.00 Josef Schrötter – Golfové míče Bohů
16.00 – 17.00 Aleš Česal – Okultní kořeny nacismu v českém pohraničí
17.00 – 22.00 je jen na Vás, jak se dlouho zdržíte
Doprava:
Tramvaj – Nejblíže je zastávka tramvaje Marjánka č.12, 22, 25,32, 97 a pěšky do kopce cca 3 minuty. Autem – V okolí (Praha 6) se dá v sobotu parkovat zdarma i na modré zóně – “ Mimo vymezenou provozní dobu, tj. obvykle od 20:00 do 8:00 hodin a o víkendech, kdy se na návštěvy jezdí nejčastěji, placené parkovací zóny neplatí a návštěvy v nich mohou parkovat neomezeně.“

Co je nového v záhadologii

Restaurace U vodárny – Korunní 75, Praha 3 – Vinohrady
od 10 – 16 hod

Celodenní přednášková akce, pořádá KPUFO.

Humor:

1 komentář na “Aktuality – únor 2020”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*