Aktuality – únor 2019

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Iontové motory napájené jádrem by mohly dohnat mezihvězdnou Oumuamuu. Špatné je, že překážkou není ani tolik technický a vědecký pokrok (navrhované řešení je v dohledné době docela reálné), ale ochota na to dát peníze.

Tomáš Petrásek – zápis z přednášky. Výborná přednáška českého astrobiologa mgr. Tomáše Petráska (dole pod článkem je odkaz na videozáznam celé přednášky na Youtube).

Sonda Akatsuki objevila zvláštní útvary v atmosféře Venuše. I nejbližší planety nás ještě občas dokáží překvapit nějakou tou záhadou.

Kosmická loď s parním pohonem by mohla prakticky věčně létat vesmírem. A pak, že je století páry minulostí!

Bývalý politik se snaží v Americe rozvířit debatu o UFO. Takový přístup je správný, bohužel bývalý politik asi nebude mít velký vliv.

Tajný „UFO program“ Pentagonu odhalen. Červí díry, neviditelné pláště, jiné dimenze. Červími děrami, či warpovým pohonem se dnes zabývají naprosto seriózně (samozřejmě teoreticky) univerzity a vědecká pracoviště. „Neviditelné“ pláště, či spíš povrchy na uniformách vyvíjejí vojáci už dávno a taky to není žádné tajemství. Seznam všech 38 programů je ZDE.

Jak vyrobit mimozemšťana. Historie jednoho podvodu, na který dodnes věří ještě mnoho konspirátorů.

A přece je Oumuamua mimozemská sonda, trvá na svém vědec z Harvardu. Naděje umírá poslední. I když představa rotující kosmické plachetnice je přinejmenším trošku divoká…

Petr Kulhánek – Blýskání aneb třináctero vyprávění o plazmatu. Výborná kniha od špičkového odborníka je ke stažení zdarma.

 

 

Události a výročí:

2. února 1959, Cholat Sjachyl, Ural, Rusko
V noci na 2. února 1959 došlo k nevysvětlitelné smrti devíti členů turistické výpravy vedené Igorem Djatlovem na horu Cholat Sjachyl (podle některých překladů „Hora mrtvých“). /1/  /2/

11. února 1858, Lurdy, Francie
Toho dne poprvé spatřila čtrnáctiletá Bernadetta Soubirousová ve skalním výklenku poblíž obce Lurdy silné světlo a v něm ženskou postavu, v níž poznala pannu Marii. Celkem zde došlo k osmnácti zjevením. Místo bylo označeno za posvátné a pramen, který zde byl objeven, dodnes údajně vyléčil přes 7000 lidí. /3/


 

 

 

 

 

 

 

10 komentářů na “Aktuality – únor 2019”

 1. Když nevíme skoro nic, můžeme si domýšlet úplně cokoli. Nedokážu si představit, že by cizí agenti, zvlášť tehdy, pronikli tam, kam se těžce dostávali trénovaní, dobře připravení – a to členové výpravy byli. Výpravě věnoval pozornost tisk… Mnohokrát se fotografovali pro noviny.
  U nás se celkem málo ví, že na území bývalého SSSR, v odlehlých oblastech, žily a dosud žijí kmeny, pro něž jsou příchozí nevítanými vetřelci.
  Také zkoušky raketových zbraní, přítomnost armády v oblasti – celé to vzdáleně připomíná případ zabitých mladých lidí u nás – v Hřensku – pravděpodobně obětí výcviku zvláštních oddílů (nebo jistého pohraničníka).

 2. Iontové motory napájené jádrem by mohly dohnat mezihvězdnou Oumuamuu. Špatné je, že překážkou není ani tolik technický a vědecký pokrok (navrhované řešení je v dohledné době docela reálné), ale ochota na to dát peníze.

  Nač se spoléhat na nespolehlivé, neefektivní a navíc nutností násilím vybírat peníze od ostatních lidí podmíněné financování státními agenturami? Je-li skutečně zájem o prozkoumání Omuamua, prostředky na projekt by se nasbíraly na některé crowdfundingové platformě v rekordním čase. Nabízím pro začátek 500 $ komukoli, kdo takovou misi navrhne.

 3. V odkazu na Wikipedii, viz text, je dobrý přehled. Mám obavy, že jde o jeden z mnoha příběhů, o němž se pravdu nikdy nedozvíme, vzhledem k domácím (tamním)
  poměrům a k dobovému stavu (a možnostem) pátrání.

 4. O tom, jak je ten odkaz na wikipedii ‚dobry‘, svedci i to, ze prave tu nejpravdepodobnejsi variantu – cizi agenty – neuvadi.

  Clanek, ktery jsem chtel poslat, obsahoval krome detailniho rozboru i takove veci jako fotografie, detaily pitevnich protokolu apod.; ale pro ty, jimz staci blemcy na wikipedii a konstatovani, ze se ‚stejne nic nedovime‘, je neco takoveho prirozene zbytecnost ;-).

  Jak rika Bible, nehazte perly svinim.

 5. Pane doktore B., jste opravdu razantní. Díky i za tyto perly.

  Možná byste se nejdříve měl zmínit o tom, proč jsou právě vaše dokumenty – argumenty věrohodné, a teprve poté zpochybňovat jiné zdroje. Mimochodem, nic nevnucující.
  Protože: kdo něco ví o situaci v někdejším SSSR a v Rusku dnes, sotva čemu odtamtud jen tak uvěří. A už vůbec ne výkladu o cizích agentech.

  Ale nejde o věc víry. Jde o přehled možných výkladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*