Aktuality – prosinec 2019

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Spánkový démon má jméno – spánková paralýza. Spánková paralýza má určitě na svědomí hodně zážitků blízkých setkání, únosů atd. Vysvětluje je ale opravdu všechny? A proč se v halucinacích objevují stále stejné vzory postav i chování?

Veľká anketa vedcov: čo je najväčšia nezodpovedaná otázka vo vede? Velmi příjemné překvapení je, kolik vědců postavilo na první místo otázku vzniku života, popř. zda jsme sami ve vesmíru.

Záznam startu rakety Falcon 9 s 60 družicemi systému Starlink. Jako snad každý start raket Elona Muska – úžasný zážitek, zejména povedené přistání počtvrté použitého prvního stupně rakety na plovoucí plošině. Jak se dalo očekávat, šňůra družic Starlink je nám pravidelně hlášena jako UFO.

Nevysvětlitelný nárůst hladiny kyslíku na Marsu. Vědci jsou v šoku. Vědci určitě nejsou v šoku, ale hledají vysvětlení. V šoku budeme, pokud se zjistí, že to není jen chemická zvláštnůstka místní atmosféry, ale projev něčeho živého.

Veteráni americké armády promluvili o údajném setkání s UFO. Na počátku byla docela střízlivá zpráva. Tohle už je nahrávka na konspirační teorie.

Pro důkazy o UFO si přišli záhadní muži v oblecích, líčí američtí námořníci. Nějak se tam nepíše, jestli ti muži byli v černém?

Tajemství Tabbyiny hvězdy: Vysávají ji mimozemšťané?   Dysonova sféra cizí technické civilizace je jako jedno z možných vysvětlení stále ve hře…

Případ X17: Fyzici získali nové důkazy ve prospěch páté základní síly vesmíru. Tak a je to tady. Tolikrát jsme slyšeli, že sny o páté fyzikální síle patří do domény fantastů, popř. sci-fi. V této souvislosti si nelze nevzpomenout na  známý citát „vědce a fantasty“ Arthura C. Clarka:
„Když význačný, avšak postarší vědec konstatuje, že je něco možné, má skoro jistě pravdu. Když konstatuje, že něco je nemožné, velmi pravděpodobně se mýlí.“

Události a výročí:

9.12.1965 – Kecksburg, Pensylvania, USA

Večer 9. prosince 1965 viděli tisíce lidí v nejméně šesti amerických státech a kanadském Ontariu velkou ohnivou kouli. Několik obyvatel města Kecksburg ohlásili, že našli v lesích objekt ve tvaru žaludu a asi tak velký jako Volkswagen Beetle s nápisem připomínající egyptské hieroglyfy, který byl následně odvezen vojenskými vozidly. V roce 2005 NASA vydala prohlášení, že odborníci prozkoumali kovové fragmenty z oblasti a zjistili, že pocházejí z ruského satelitu, který znovu vstoupil do atmosféry a rozpadl se, ale záznamy o jejich zjištění byla ztracena v 90. letech.

26.12.1980 – Rendlesham Forest, Suffolk, Velká Británie

Série pozorování světelných jevů poblíž základny USAF v Suffolku (Velká Británie), které byly později diskutovány jako možné přistání UFO. Odkaz na Wiki.

26. 12. 1978 – Praha, Československo

Zemřel MUDr. Ludvík Souček, patron československé záhadologie a sci-fi.

Akce:

Tomáš Petrásek: Mimozemšťané před branami
Středa 18. prosince 2019 v 17:00 až 19:00
Akademie věd České republiky
Národní 3, 117 20 Praha 1-Staré Město, Česko

Jsou někde tam nahoře mimozemšťané? Pokud ano, jsou nedosažitelně daleko, nebo by nás dokázali kontaktovat, či přímo navštívit? Co by s námi mohli mít společného, a v čem by se nejspíš lišili? Dokázali bychom jim porozumět? A měli bychom šanci kontakt s nimi přežít?
Odkaz na FB.

=====

Humor:

Tentokrát nikoliv vtip, ale úryvek z románu Sluneční jezero (trilogie Cesta slepých ptáků) Ludvíka Součka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*