Aktuality – květen 2018

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Raëlisté: Francouzská sekta, která věří v mimozemšťany a meditační sex . To tak člověka napadá, jestli jsme se v projektu Záře vydali správnou cestou… :)

Oslepuje nás při hledání mimozemšťanů kosmická gorila? Další, velmi zajímavý pokus o vysvětlení Fermiho paradoxu.

Obyvatelé superzemí nemusí mít možnost opustit svou planetu. A ještě jeden, už asi stopadesátý, pokus do sbírky možných vysvětlení Fermiho paradoxu.

Jak by mohla vesmírná astrometrická observatoř najít cizí civilizaci? Snadno se odpoví, že těžko. Náhoda ale přeje připraveným.

(S)tvoření stavebních kamenů života.  Takhle to skoro vypadá, že bychom měli na život ve vesmíru narážet na každém kroku…

Co se vám může stát, napadne-li vás překročit hranice Area 51:

===

Máte-li možnost naladit si TV Kino Svět, doporučujeme sledovat Magazín záhad a Tajemné horizonty, kde se občas objeví i reportáž z projektu Záře.

===

Události a výročí:

5.5.1992 – Tři sekery, Československo

Neznámý objekt zachytily vojenské radiolokátory ještě nad Německem, překročil hranice v prostoru Tři sekery.  Několik různých radiolokátorů (pracujících v různých režimech a na různých frekvencích) ukazovalo na neznámý objekt pohybující se rychlostí asi 200 km/h ve výši 1500 metrů nad zemí. K jeho identifikaci vzlétla hotovostní letadla i vrtulník, avšak neúspěšně – přes příznivé počasí dobrou dohlednost nebyl objekt nalezen. Ten se mezitím u obce Hvozd otočil směrem k severu a pokračoval až k Chomutovu. Poblíž Jirkova pak náhle zmizel z obrazovek.

5.5.1995 – film s pitvou mimozemšťana, USA

Ray Santilli zveřejnil film s pitvou „mimozemšťana“ z Roswellu. V roce 2006 Santilli přiznal, že šlo o falešné video, které natočil společně s Gary Shoefieldem.

13.5.1917 – Fatima, Portugalsko

V roce 1917 došlo v portugalském městečku Fatima k sérii šesti zjevení „panny Marie“. Bytost se zjevovala v měsíčních intervalech (od května do října) třem chudým vesnickým dětem, ostatní svědkové jí neviděli. Přesto např. při pátém zjevení 13.září 1917 pozorovalo asi 20 až 30 tisíc shromážděných lidí neobvyklé jevy. Při jasné obloze došlo k viditelnému snížení svítivosti Slunce,dokonce natolik, že na denní obloze lidé spatřili Měsíc a hvězdy, pak po prudkém záblesku obklopila přítomné žlutá mlha. Na obloze zazářil světelný pruh a k východu pomalu plula zářící světelná koule.  Už tehdy se hovořilo o „aeroplánu Panny Marie“. Během zjevení po dobu asi 15ti minut padaly z nebe vločky jakési jemné bílé hmoty, podobné lupínkům květů (andělské vlasy?), které se však před dopadem na zem stačily odpařit.

V historii došlo a dochází k mnoha dalším„Mariánským zjevením“.  Přestože jde především o nábožensky vysvětlovaný fenomén, má nepopiratelný přesah i do ufologie.

28.5.1926

Narodil se ing. Věnceslav Patrovský, významný český chemik, ufolog a jeden ze zakladatelů české záhadologie.

Akce:

18. – 25.5.2018
Konference SFINGA
Hrad Houska

Sraz a registrace účastníků: na nádvoří hradu Houska v sobotu 19.5. od 7.30 do 9.00 hod – dostavte se prosím včas!!
Pokud jste z daleka a nebo nemáte vhodné spojení, je možný příjezd po předchozí domluvě (uveďte do přihlášky) 18.5. po 18.00 hodině.

Program:

Přednášky budou 19.5. od 9:00 do 18:00. Lze přespat ve vlastním spacáku na hradě. V neděli 20.5. je volný program či se pokračuje v diskusích a předvádění.

PŘEDNÁŠKY (předběžně, bude upřesněno):

  • Tomáš Dosoudil (KPUFO) – O některých záhadách ve Švýcarsku
  • Pavel Kukal – Záhada čínské mapy z 15. století
  • Ladislav Lahoda (CMA) – Co nového v podzemí 2018
  • Jitka Lenková (BCS) – Badatelské centrum Statenice
  • Jan Pohunek Stíny mezi stromy – tajemná místa krajiny
  • Josef Purkrt (FFC) – Sfinga po dvacáté
  • Františka Vrbenská (FFC) – Záhady Provance

Humor:

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*