Aktuality – červen 2019

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Opravdu americké námořnictvo přiznalo existenci UFO? K tomu lze snad jen doplnit, že „ufologie nového typu“, jmenovaná na konci článku, už není ufologií, ale aktivizmem.

Jeff Bezos čelí kritice kvůli své vizi budování gigantických měst ve vesmíru. To je zajímavé, že když myšlenku nutnosti lidstva rychle osídlit vesmír pronášel uznávaný fyzik Stephen Hawking, nebylo té kritiky tolik.

Simulace zničení asteroidu se nepovedla, New York byl srovnán se zemí. Toto jen ilustruje předchozí článek.

Mohli by mrtví mimozemšťané zachránit lidstvo? Možná, že je okolní vesmír plný planet s vyhubenými a zničenými civilizacemi. Ale že my bychom si z toho vzali někdy ponaučení?

Tajemný tvor jménem čupakabra? Spíše jen nemocný pes… Možná ano, možná také ne…

Ohlášen objev 18 exoplanet velikostí srovnatelných se Zemí. A mimozemšťané pořád nikde… Jak se to ptal ten Fermi?

Ruští kosmonauti uklízeli ve vesmíru, našli starý ručník. Snad na něm nebyl nápis „Don’t Panic!“

 


V noci z 24. na 25. května se na obloze objevila „šňůra světel“ seřazených jako korálky a pohybující se od západu k východu. Obdrželi jsme desítky hlášení UFO. Tentokrát je vysvětlení jasné: šlo o 60 satelitů Starlink, vypuštěných raketou Falcon 9 (Space X) 24. 5. ráno.

 

Události a výročí:

24. 6. 1947 – Mt. Rainer, USA – zrození létajících talířů

Dne 24. června 1947 ve dvě hodiny odpoledne vzlétl se svým letounem Pipper Cup k cestě z Chehalis (stát Washington) do asi 200 km vzdálené Yakimy americký obchodník Kenneth Arnold. V blízkosti hory  Mt. Rainer (4391 m.n.m.) náhle spatřil devět lesklých objektů letících zhruba ve stejné výšce, tedy asi 3300 metrů. Arnold je v tu chvíli pokládal za neznámá letadla. Objekty měly srpkovitý tvar, byly velmi lesklé a při letu se zvláštně pohupovaly. Po návratu své pozorování ohlásil na letišti i orgánům FBI. Již druhý den se jeho příběh dostal do novin. Když pak Arnold popisoval způsob pohybu neznámých objektů, použil termín „jako když hodíte talíř po vodě a on se odráží od hladiny“ – a zrodily se „létající talíře“.

30. 6. 1908 -Podkamenná Tunguzka, Rusko

Známý „tunguzský meteorit“ mnozí vědci považují za vysvětlenou záležitost. Dne 30.června 1908 nad sibiřskou tajgou proletělo těleso, táhnoucí za sebou ohnivý chvost a ve výší asi 5 km explodovalo.  Záblesk výbuchu zapálil les, stromy byly na ohromném území paprsčitě povaleny, ale po výbuchu nezůstal žádný kráter, ani nebyly nalezeny zbytky domnělého meteoritu. Následovaly teorie o shluku prachu, nebo o tělese charakteru kometárního jádra, tedy slepenec prachu, zmrzlých plynů i vody. Podle některých pramenů (Felix J. Siegel, 1997) těleso před svým zánikem dvakrát změnilo směr. Z tohoto pohledu je „tunguzský fenomén“ UFO i když se dnes většina vědců přiklání k názoru, že šlo o meteorit, který se výbuchem z větší části odpařil.

Akce:

21. – 23. 6. 2019
Konferencia Phoenix 2019
Planinka, Dechtice 300, 91953 Dechtice

Přednášky:
Sándor Pusztay (Maďarsko) – Všade samé záhady
Josef Cene (Nemecko) – Fenomén kruhov v obilí
Miloš Jesenský – Slovenské Akta X
Rudolf Irša – Svet ako magická krajina
Františka Vrbenská – Tajomstvo labyrintov
Júlia Sellers – Mimotelové zážitky a NHI kontakty
Milan Zacha Kučera – Poklad na jazere
Karel Dudek – Čierne zrkadlo a transmutácia kovov
Lukáš Pavlíček – Fátima a jej tajomstvo
Gabriela Slováková – Kde to vlastne sme

Pořádá Slovenská asociácia výskumu paranormálnych javov o.z.

 

 

 

 

 

 

 

* * * * * * * * * * *

Humor:

Albert Einstein a Erwin Schrödinger jedou v autě a najednou srazí kočku na cestě. Einstein zastaví a chce se jít na kočku podívat. „Blázníš? Chceš jí zabít?“ volá na něj Schrödinger.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 komentářů na “Aktuality – červen 2019”

  1. Nj. pokrok se asi nedá zastavit. Ty satelity se po skončení životnosti prý samy navedou do atmosféry.
    Ale Fermi se ptal dobře: proč když už tak dlouho zkoumáme vesmír, jsme ještě na mimozemšťany nenarazili? Možných odpovědí je hodně. Možná jsme sami. Možná špatně hledáme. Možná nechtějí komunikovat. Možná jsme v ZOO. Možná jsme v matrixu. Možná jsou v matrixu oni. atd atd… Někdy mám chuť stát se sběratelem možných vysvětlení Fermiho paradoxu :-)

  2. Když naše měřítka jsou mrňavounká. A doba zkoumání vesmíru je příliš krátká.
    Myslím, že JE opravdu nezajímáme. My jsme důležití jen ve vlastních očích.
    Nebo neumíme vidět, co je zjevné.
    Atd. atd..
    „Ryby nemohou plavat.“

  3. …nebo jsou hodně jiní než my. A možná jsou natolik jiní (chemicky, fyzicky i svým vnímáním), že až je někdy ve vesmíru potkáme, vůbec nepochopíme, že je to onen vysněný KONTAKT :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*