Aktuality 49. týdne

Ke Slunci míří sebevražedná kometa. Co uvidíme na noční obloze v tomto týdnu? Rusko: mimozemšťan v mrazáku. Deset zásad při kontaktu s UFO. Nový návod na hledání mimozemšťanů.  Konec světa v roce 2012 nebude.  Nové knihy a přednášky.

Ke Slunci míří sebevražedná kometa

Kometu objevil amatérský astronom Terry Lovejoy z Austrálie 20cm teleskopem 27.listopadu. Kometa, pojmenovaná C/2011 W3 (Lovejoy), patří do tzv. Kreutzovy skupiny. Jde vlastně o úlomky velké komety, která se rozpadla ve 4. století našeho letopočtu po těsném průletu kolem Slunce. Tyto komety se pohybují po podobné dráze a stále se vracejí do těsné blízkosti Slunce, což pro ně někdy bývá osudné. Kometa zhruba za dva týdny proletí pouhých  190 000 km od Slunce a zřejmě se rozpadne a zanikne.  Její rozpad bude pravděpodobně bouřlivý a i když jej pouhým okem asi nespatříme (v těsné blízkosti jí Slunce přezáří), zcela jistě její rozpad zachytí sluneční sonda SOHO.
Zdroj

Co uvidíme na noční obloze v tomto týdnu?

Na stránkách České astronomické společnosti najdete velmi podrobný přehled očekávaného dění na naší obloze v tomto týdnu.
Zdroj

Rusko: mimozemšťan v mrazáku

Různá média přinesla v minulém týdnu šokující zprávu o nálezu mimozemšťana po podivné havárii v ruské Karélii. Jeho tělo prý nálezkyně zabalila do celofánu a dala do lednice. Později se však ukázalo, že šlo o primitivní podvod – tělo nezkoumala žádná akademie věd jak se tvrdilo,  nikdo žádnou havárii v okolí nepotvrdil a samotné tělo mimozemšťana se ukázalo být pouze zajímavě narostlou kořenovou zeleninou. O tom, že šlo o podvod, už však média nějak neinformovala…
Zdroj
Zdroj

Deset zásad při kontaktu s UFO

Deset vtipných rad přináší slovenský magazín Atlas pro případné účastníky mimozemského kontaktu.
Zdroj

Nový návod na hledání mimozemšťanů

Se zajímavým nápadem, jak se pokusit o hledání mimozemšťanů v blízkém vesmíru přišli Avi Loeb z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics a Edwin Turner z Princeton University. Navrhují totiž sledovat nikoliv radiové signály případných mimozemšťanů, nýbrž jejich umělé osvětlení. Když se podíváme na noční stranu naší zeměkoule, viděnou z vesmíru, je jasné o co jim jde:

Případný úspěch však má několik nutných předpokladů: Jednak musí být hledaní mimozemšťané alespoň trochu podobní nám fyzicky a tedy používat zrak. A pak také to, že budou natolik hloupí jako my a budou svítit pánubohu do oken, tedy nesmyslně plýtvat svojí energií na zbytečné svícení do oblohy.
Zdroj

Konec světa v roce 2012 nebude

Populární očekávání konce světa je propíráno v médiích stále častěji. Zatím jsme všechny předpovídané konce světa přežili vcelku ve zdraví, ale co když nyní? Staří Mayové vytvořili úžasný kalendář, který končí zimním slunovratem v roce 2012 a tak se vše nyní soustřeďuje na toto datum. Postihne Zemi katastrofa, nebo přiletí mimozemšťané? Převibruje naše Země do páté nebo ještě vyšší dimenze? Nebo se jim už prostě na ten kamenný disk s kalendářem toho víc nevešlo a přestalo je to bavit, jak tvrdí NASA? Německý vědec  Sven Gronemeyer, který se dlouhodobě specializuje na mayskou kulturu, tvrdí, že kalendář vůbec neodkazuje na konec světa v roce 2012. V tento datum se má podle textu kalendáře navrátit mayský bůh zrození a války Bolon Jokte.
Zdroj

Nové knihy a přednášky

Válek Oldřich
ZA HRANICEMI FYZIKY A PSYCHOLOGIE
(Úvod do humanistické psychotroniky)
 
CAD Press  11/2011

EAN 9788088969594

PC: 390 Kč /  15,00 €
B5, 368 stran, vázaná kniha

O AUTOROVI:  Oldřich Válek je zakladatelem Sdružení badatelů v psychotronice a předním badatelem, navazujícím na práce českých badatelů jako byl např. Jan Kefer, Břetislav Kafka, František Kahuda a Zdeněk Rejdák (jehož byl externím spolupracovníkem).

PODROBNOSTI NA http://www.cadpress.sk/psychotronika.htm

==================================

Srdečně vás zveme

 na dvanácté ústecké Science Café, neformální setkání s vědou.

 Science Café

Ústí nad Labem, čtvrtek 8. prosince 2011 mimořádně od 17 a podruhé od 19 hodin,
kavárna Bárka (vedle bývalého kina Hraničář)

Téma: 2012 – Konec světa nebo nový začátek?

Už za rok, pár dní před Vánoci, prý podle mayského kalendáře nastane konec světa. Různí mystikové, filmaři i novináři na to důvěřivou veřejnost už dlouho připravují. Co si o tom však myslí vědci? Čeká náš svět skutečně neodvratná zkáza? O mayském kalendáři a rozruchu kolem konce světa pohovoří Mgr. Zuzana Marie Kostićová, Ph.D., odbornice na předkolumbovskou kulturu starých Mayů a jejich náboženství.

Pořádají PřF UJEP Ústí nad Labem a Planetárium, magazín ze světa vědy a fantazie Českého rozhlasu SEVER.

 vstupné zdarma/velmi doporučujeme rezervaci místa na e-mailu barka@fokusul.cz

Svou účast můžete orientačně potvrdit na Facebooku:
https://www.facebook.com/event.php?eid=167706549988911

Pozvěte i své přátele!

 Stránky projektu Science Café včetně programové nabídky v jiných městech najdete zde:
http://sciencecafe.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*