Aktuality 47. týdne

  • od

Zajímavosti na webu:

Prosinec 2012 – Velké galaktické seřazení? Takže žádný konec civilizace? Žádné 3 dny a 3 noci tmy? Ani převibrování do 5.dimenze? Ani toho věku Vodnáře se nedočkáme.  A my jsme se tolik těšili …

Ale přesto: Co by dělaly známé osobnosti, kdyby věděly, že konec světa nastane za jeden měsíc?

Superrychlé UFO a bezradní letečtí experti. Škoda, že se neporadili s někým ze normálních ufologů. Záhada poletujícího hmyzu před kamerou by byla superrychle odhalena.

Jak poznat pravdu skrytou ve starých mýtech?  Zajímavá metoda britských vědců hledá pravdivé prvky v historických mýtech a bájích.

Lidstvo hloupne a bezcitní. Kdepak, žádný smrtící asteroid, ani mimozemská invaze, ani zhroucení klimatu neskolí naší civilizaci. Bude to zhloupnutí lidstva. Může nás ale těšit, že to nebude zas tak moc rychlé.
Další článek zde.
Ale není to jenom hořekování nad přítomností jak je naším zvykem? Úvaha známého biologa a popularizátora vědy Jaroslava Petra.

Miloš náhodou vyfotil UFO nad linhartovským zámkem…aneb jak by mohla pomoci fotografie letícího ptáka zvýšit návštěvnost zámku…

Krize civilizace, hnutí New Age a svět spoutaný řádem. Proč tak často s odporem odmítáme to, co naše civilizace ke svému prospěchu vytvořila a čím se ráda pyšní?

Uskupení zářících objektů na obloze vyděsilo obyvatele Floridy. Je to stejné jako u nás: půlka národa vypouští lampiony přání a druhá půlka vůbec netuší co to je.

Jakou otázku byste položili mimozemšťanům? Pošlete své návrhy. (Tedy pokud by nám mimozemšťané vůbec rozuměli a chtěli se s námi bavit)

Dění na obloze v tomto týdnu – astronomické události tohoto týdne.

Jak by se měl prezentovat záhadolog?  Jak by se měl chovat záhadolog a čím se liší od nejrůznějších podivínů – v pěti bodech.

Sonda Curiosity na Marsu učinila velký objev. O co jde nevíme, ale objev prý „zatřese zeměkoulí“. „Máme údaje zralé k zápisu do dějepisů“, prohlásil vědecký vedoucí mise Curiosity John Grotzinger. Detaily objevu budou zveřejněny (zřejmě po důkladném ověření)  na konferenci  Americké geofyzikální unie 4. – 7.prosince 2012. Je jasné, že půjde o něco významného a že než vědci takový objev zveřejní, raději několikrát vše prověří.
Články zde, zde, zde a zde.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*