Aktuality 40. a 41. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Tajemné zelené skvrny na obloze. Co by to mohlo být? Odhadujeme to na nějaký pozemní zdroj světla, anebo je to něco jiného?

Ministerstvo obrany RF není připraveno na invazi UFO. K boji s mimozemskými civilizacemi nejsme zatím připraveni…

Nad hořící lodí se objevilo UFO. Poblíž lodi hořící u kalifornského pobřeží se nedávno objevily čtyři neidentifikovatelné objekty.

UFO? Záběry z Německa ukazují na mimozemskou návštěvu! Podívejte se! Tak jako u ostatních podobných záběrů, zveřejněných na Youtube.com nelze vyloučit fake, čili podvod.

Podivný nebeský úkaz nad jižní Afrikou. K podobné události došlo i nad Českou republikou v roce 1994, kdy tajná americká družice vypustila přebytečné palivo a to, osvětlené sluncem, udělalo na obloze zajímavý úkaz v podobě „anděla“.

Chyťte si trofej z okraje vesmíru.  Experiment, jaký v Česku ještě nebyl.

Tunguzský meteorit – byl to úder z podzemí?  Zajímavá hypotéza ruského geologa.

Astronomický počítač z antického vraku. Jedno z největších tajemství antického věku.

Asteroid s velkým obsahem vody zvýšil šanci na existenci života mimo naši Sluneční soustavu. Existence vody je jedním z předpokladů existence života. Teď byla voda konečně objevena i mimo naši Sluneční soustavu. Je možné, že by tam mohl existovat život? (anglický text)

40. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 30. 9. do 6. 10.

41. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 7. 10. do 13. 10.