Tajemný fantom nad Prahou objasněn

  • od

zdalky

Bylo něco po osmé hodině večer, pondělí 15. července 2013. Nad pražskými Modřany se objevil podivný objekt. Z dálky bylo vidět, že má přibližně trojúhelníkovitý tvar, je tmavý nebo černý a blikají na něm různobarevná světla. Nikam nespěchal, vznášel se ve vzduchu a pomalu se přesunoval sem a tam. Nevydával žádný výrazný zvuk, nepravidelně blikající světla vylučovala normální letadlo, let trvající dlouhé desítky minut – tak tohle vypadalo na pěknou záhadu.

„Měl trojúhelníkový tvar a opravdu se pohyboval velmi pomalu ze směru od Sofijského náměstí (Praha – Modřany), až nad Hodkovičky, kde poté levitoval a ještě k tomu, když se setmělo, tak na zadní části blikalo červeno-zelené světlo, které mělo vždy zrychlující tendenci. Rogalo, paraglide nebo něco jiného to být nemohlo, protože nefoukal vítr a přesto se to drželo ve stejné letové výšce (navíc to nevydávalo žádný zvuk, který by nasvědčoval, že to něco takového je) Navíc je ve vzdušném prostoru nad Prahou zákaz létání s modely letadélek a amatérských, či profesionálních paraglidistů – navíc není odkud vzletět.

Možná třeba létající reklama ale divný je, že se to během 1 hodiny přesunulo o pouhých 200 metrů, směrem nad Hodkovičky.
Volal jsem tedy na 156 a tam mi sdělili, že nic takového nikdo nehlásil a že jsem jediný. Tak se chci touto cestou zeptat vás. Všichni tři svědkové, jsme z toho byli opravdu vyděšení, protože jsme nikdo nic takového neviděli“

modrany

nákres

Svědků, pozorujících tento podivný objekt bylo však více. Další pozorovatelka z Modřan napsala:

„Objektu jsem si všimla před setměním. Nejdříve jsem myslela ,že letí velký dravec. Barva šedá až stříbřitá, konce křídel jakoby se vlnily. Proti obloze se velmi špatně rozeznával. Vždy mi dalo práci, abych ho znovu našla.Byl to asi drak, protože přesně tak se pohyboval. Řekla bych , že byl pouštěn z prostoru Hupy – Sofijské náměstí.Jak se stmívalo,začal mírně svítit. Později začal v různých intervalech blikat světly. Blikání probíhalo pomalým pulsováním,zesilováním a zeslabováním intenzity světel.Opět vše špatně viditelné, musela jsem vždy znovu hledat. Letadla nalétávající na Ruzyň, létala nad objektem. Nakonec jsem viděla sestup objektu stejný jako u draka, nejspíš do zmíněného prostoru.“

Takže drak? No, nebyl to špatný nápad. Vše se vyjasnilo až poté, co se ozval třetí pozorovatel, který objekt poměrně kvalitně vyfotografoval:

„Při venčení psa jsme zahlédli zvláštní barevný objekt proti kopci, který je směrem na Lahovice. Vhledem k tomu, že stejným směrem je v této úrovni silnice, jsme si ze začátku mysleli, že se jedná pouze o auto. Objekt se ale poměrně rychle kolmo vzhůru vznesl asi o cca 100 metrů, kde se zastavil a asi hodinu se vznášel. Během té doby jsme domů zaběhli pro fotoaparát a vylezli jsme na uměle vytvořený kopec mezi ulicemi Vitošská a Generála Šišky, ze kterého je výhled na staré Modřany, Komořany až po Chuchli, Radotín a Lahovice. Odtud jsme objekt pozorovali a fotili. Během této doby objekt mírně stoupal a klesal, ale hýbal se i mírně do stran. V jednu chvíli působil dojmem, že se o hodně přiblížil směrem k nám. Po celou dobu měnil barvy. Asi po hodině kdy se začalo stmívat, začal objekt klesat a poté byl již stěží vidět, částečně kvůli tmě a částečně kvůli okolnímu osvětlení. 
To samé se opakovalo i následující den, kdy už jsme ale objekt nefotili, ale asi půl hodinu pouze pozorovali během chůze. V jednom nestřeženém okamžiku objekt zmizel a už se neobjevil.“

DSC–9351-výřez

DSC–9381-výřez

Drak, osvětlený LED diodami je  nádherná a tajemná věc na nočním nebi, kterou zcela jistě bude řada lidí považovat za UFO. Podobné hračky jsou dnes již komerčně prodávány, i když je velmi jednoduché si svého draka osvětlit „ledkama“ podle vlastního vkusu.