Aktuality 2. a 3. týdne

Explodující UFO

Mladý amatérský astronom Elijah Prychodzko natočil v americkém Sacramentu působivé video.  Neznámý letící objekt v podobě bíle svítící koule během svého letu exploduje a rozpadá se na mnoho menších kusů.

Vědci prý po prozkoumání videa kroutí hlavou a nedokáží jej vysvětlit. Jak to tedy vlastně je? Mladík své video poslal do TV stanice CBS. Tam se obrátili pro vysvětlení na astronomy, kteří jim neřekli nic jiného, než že se nejedná o astronomický fenomén.  No, opravdu nejedná.

Když se na video podíváte pozorně, všimnete si ještě před explozí houpajícího se podvěsu vpravo nahoře od ještě kompaktního balonu. Ano balonu. Jde buď o balon meteosondy nebo výškový balon sloužící k fotografování zemského povrchu.  Prakticky shodný jev lze najít např. na tomto videu – porovnejte:

Objekt na videu je tedy velmi snadno identifikovatelný, jenže to by mladý amatérský astronom nesměl hledat vysvětlení u lovců senzací, nýbrž na  nejbližší aerologické stanici.

Odkazy:
Mladík natočil UFO, vědci nad videem kroutí hlavou.
Explodující UFO nad Sacramentem je nevysvětlitelnou senzací.
Identifikace UFO: Meteorologické balony

 

Zajímavosti na webu:

Curiosity našla na Marsu podivný objekt. Fosilie dávného života?  Že by už konečně došlo na dříve avizovaný „objev, který zatřese zeměkoulí“, jak sliboval na konci minulého roku vedoucí projektu John Grotzinger?

Velké díry v zemi vytvořené člověkem i přírodou. Někdy však jejich původ zůstává dlouho záhadou… Jako např. u Brušperku. Avšak i tam bylo zřejmě vysvětlení nalezeno.

František Koukolík: O tvořivosti, drzosti nevzdělaných a hloupé vědě.  Brilantní článek o tom, jak vzniká genialita a jak se navzájem vylučuje efektivita a originalita lidského myšlení.

Rok 2013 bude ve znamení komet.  V tomto roce nás čeká nádherná podívaná.
Komety roku 2013.

3. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 14.1. do 20.1.2013

 

Přednášky:

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2013 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 20. 2. 2013, 17:00 hodin
MUDr. Zuzana Krausová (Ambulantní psychiatrická ordinace Praha-Holešovice): Magie a parapsychologie z hlediska racionální neurovědy

 

 

 

 

 

4 komentáře na “Aktuality 2. a 3. týdne”

 1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat – analyzujete ještě pořád zaslané materiály? (video 5-ti v řadě za sebou letících blikajících objektů – oblétající dokola dům/domy, tedy měnících směr) Něco jsem natočila a poslala Vám odkaz ke stažení z Úschovny. Celkem mě zamrzelo, že Vám ani nestálo za to je ani stáhnout – takže už doba možnosti stažení vypršela.. Mám se ještě dál snažit? Asi ne… S největší pravděpodobností by se to, co jsme viděli, dalo identifikovat – každopádně Vašemu tvrzení, „že se nic zvláštního nedělo“ přestávám brát vážně, vždyť to ani neověřujete…

  1. Ano, obdrželi jsme asi šest obdobných hlášení ze silvestrovské noci. Bohužel naše vyhodnocování nepostupuje tak rychle, jak bychom si přáli a ani aktualizace stránky s případy není tak rychlá. Opakuji, že vše děláme ve volném čase a toho bohužel není nikdy dost.
   O vašem pozorování ale mohu říci, že je spolu s ostatními vysvětleno. Šlo o pětici malých sportovních letounů, které filmovaly noční oslavy. Video i s vysvětklujícími komentáři najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=M-ZRmMMhUfs

 2. Je zvláštní, kolik lidí chce vidět UFO „za každou cenu“. Mám také rád záhady a na svém kontě mám už několik pozorování neznámých objektů a také různé fotografie.
  Ovšem řada pěti letících blikajících objektů, kterou tu řada lidí pozorovala, nebylo nic jiného, než pět letících malých letadel. Sám jsem je také pozoroval v Nových Butovicích. Stejné pozorování měl i můj kamarád z Velvar (okr. Kladno).
  Jednalo se zcela jistě o oblet malých letadel nad Středními Čechami, chvíli po silvestrovské půlnoci. Formace udělala minimálně dva oblety, protože jsem je viděl dvakrát s určitým časovým rozestupem a to samé mi potvrdil kamarád z Velvar.
  První letadlo bylo o něco větší, než další čtyři.
  Tedy žádná záhada…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*