Aktuality 12.-14. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Vědec a umělec vytvořili 3D modely mimozemšťanů, takhle by prý měli vypadat. Vědec a umělec míní, příroda, ale stvoří po svém. Vědci a umělci by měli více číst sci-fi.

Vědec rozluštil kruhy v obilí a našel zprávy od mimozemšťanů. „Znak v obilí je tak zašifrovaným časovým údajem, který pomáhá cestovatelům v čase určit, v jaké době se zrovna nacházejí.“ Tak zde měl zase „vědec“ příliš mnoho fantazie, ale málo rozumu…

Ufologické náboženství. Neidentifikované létající objekty na místě božství. (Ivan Štampach, Dingir 4/1999)

Mýtus o panike po vysielaní Vojny svetov: Pád poplárneho príkladu masovej hystérie.  Další do sbírky obecně oblíbených omylů…

Ministerstvo obrany Velké Británie potvrdilo: UFO existuje (1) Anglická tajná služba v roce 2006 zveřejnila tajný 450 stránkový dokument o výzkumu UFO.

Úřad, který chrání Zemi před mimozemským životem, má jediného zaměstnance. Dobrá zpráva ale je, že vůbec takový úřad existuje.

 Ludvík Souček: Létající talíře aneb kroky v předsíni. Zajímavé: i po tolika letech svěží a neotřelé pohledy na problematiku UFO.

Znovu ožívá představa o vyspělé mimozemské civilizaci. Astronomové objevili další hvězdu, která se chová „podivně“.  A máme tu opět dilema: mimozemšťané nebo přírodní jev?

James E. McDonald: vědec, který se věnoval UFO. Velmi poučný životopis vědce, který přestože seriózně se věnoval problematice UFO, nakonec okolnosti, ale i posměch a neúcta dohnaly k sebevraždě.

Skeptický pohled na Mezinárodní kongres UFO 2017 (1). Kam kráčí ufologie…?

12. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 20. 3. do 26. 3. 2017.

13. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 27. 3. do 2. 4. 2017.

14. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 3. 4. do 9. 4. 2017.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*