Ukončení projektu Záře

Říká se, že končit se má v nejlepším. Rozhodli jsme se připravit projekt Záře k jeho ukončení. Zatím byl zastaven příjem nových případů. Předpokladáme ukončení projektu v březnu 2022, kdy uplyne 30 let od jeho založení.

Důvody pro ukončení projektu jsou tyto:

 • Na rozdíl od organizací je Záře projektem – a ten musí mít vymezený začátek i konec.
 • Máme dostatek dat: Zpracování cca 5000 hlášení si bude vyžadovat ještě mnoho práce a času.
 • Zařazování případů do databáze projektu Záře sice skončilo, ale to neznamená, že bychom se – jako jednotliví badatelé – nezabývali aktuálními případy neobjasněných jevů.

Tým projektu Záře zatím tedy svojí práci nekončí. Jeho členové teď budou zpracovávat a hodnotit dosud nezařazené starší případy a také hledat vysvětlení pro ty nejzajímavější, které se nám zatím objasnit nepovedlo. Do doby ukončení našeho projektu bude třeba zpracovat všechna data, udělat statistiky a vypracovat závěrečnou zprávu. To je hodně práce, vzhledem k tomu, že projekt Záře je amatérský subjekt a jeho členové tuto práci dělají ve svém volném čase.

Chtěl bych zde vyjádřit velké poděkování všem, kteří se na projektu Záře podíleli – ať již jako členové současní či bývalí. Upřímně děkuji také všem, kteří našemu projektu poskytovali cenné rady a konzultace – astronomům z našich hvězdáren, meteorologům, fotografům, pracovníkům Řízení leteckého provozu, členům hasičského záchranného sboru (za pomoc při našich experimentech) a mnoha dalším.

Pokud jste se setkali s nějakým neobjasněným jevem (ať již se jedná o UFO, blízké setkání, obrazec v obilí, nebo jiný anomální jev), můžete se obrátit na některého z našich badatelů, kteří v projektu Záře působili. Rádi vám pomohou s objasňováním a využijí svých bohatých zkušeností z projektu Záře.

Kontakty najdete ZDE.

Webové stránky projektu Záře budou fungovat i nadále. Budou na nich základní informace o našem projektu. Aktuální novinky ze světa záhad najdete na našem Facebooku.

Vladimír Šiška
Vedoucí projektu Záře

18 komentářů na “Ukončení projektu Záře”

 1. Je to pravda, všechno jednou končí. Za sebe děkuji za vykonnanou práci. Považuji tyto stránky asi za jediné v ČR, zabývající se opravdu seriózně touto problematikou, kdy se nesnažly o žádné senzační zprávy, ale o ověřování faktů a hledání odpovědí.
  Ještě jednou díky.

 2. No škoda. Ďakujem za všetko čo ste doteraz vykonali v tomto smere. Rád som vás sledoval. Novinky by ste mali ale uverejňovať na svojej stránke a nie na Facebooku. Nie každý ho má, alebo chce mať. Veľa zdaru dobudúcna prajem všetkým zúčastneným na tomto projekte.

 3. Dobrý den, doufám,že tyto stránky nevypnete. Stále se se vracím ke starým článkům a rád bych se dál vracel. Jinak moc díky za vše!

 4. Dobrý den,
  velice vám děkuji za vaši skvěle odvedenou práci. 30 let je slušná doba na jakýkoliv projekt a tenhle za to určitě stál. Tleskám a přeji mnoho úspěchů v osobním životě.

 5. Díky za všechno, sám si nedovedu představit že bych odvedl tolik práce ve volném čase zadarmo. Vaše stránky jsou jediné v ČR které se touto problematikou seriózně zabývají a jako člověk kterého UFO taky trochu zajímá jsem zde strávil spoustu času a dozvěděl se mnoho zajímavých informací. Přeju Vám hodně štěstí do budoucna, ať už se budete věnovat čemukoliv.

 6. Děkuji i za všechny své kolegy za projevená slova uznání. Opravdu to nebylo jednoduché – zabralo (a ještě zabere) nám to spousty hodin volného času a věřím, že to všechno mělo smysl. Chtěli jsme mj. ukázat, že UFO i další záhady se dají zkoumat seriozně, bez spikleneckých teorií a dokonce tak, že to neuráží vědecké odborníky.
  Naše webové stránky tu určitě zůstanou a dopudám, že se nám zadaří v příštím roce vydat závěrečnou zprávu našeho projektu. Bude-li zájem nakladatelů, snad by mohla vyjít i kniha s nejzajímavějšími případy, materiálu je víc než dost.
  Osobně se určitě budu řešení záhad věnovat dál.

 7. Karel Nedvěd

  Dobrý den, vím o nakladatelství které vydá jakýkoliv titul, je-li podložen prací, argumentací, a případně věcnými podklady. Vámi zpracovávaná témata jsou z oblastí jimiž se nakladatelství mj. zabývá. Je to nakladatelství ABB. (osobní vazba). Zkuste tuto variantu a již doředu prosím o možnost zakoupení výtisku vašeho díla. Mám k tomuto tématu v osobním přehledovém archivu mnoho informací i materiálů.
  S přáním krásného dne a dobré nálady zdraví Karel Nedvěd

 8. Je to velká škoda, zvláště v době, kdy USA začínají masivně uvolňovat informace o UFO a tento fenomén tak konečně začíná dostávat úplně nový, oficiální rozměr. Ať se vám daří!

 9. UFO velikosti 2 metry
  Dám ti on-line spojení a sám zapnu kameru přímo v blízkosti toho mimozemského stroje UFO.
  Budeme tak první lidé na světě kdo mají přímí přenos z mimozemského přístroje. Dojedu tam a kameru na to zapnu a budu streamovat rovnou na tvojí on line platformu. Rovnou se budeš v přímém přenosu dívat na ten přístroj a já tam budu riskovat život sám s nima.
  Můžou se na to dívat i vědci a tví podporovatelé at si každý ty mimozemštany dobře prohlédne co dělají a jak létají .
  Tvoji diváci tak budou moct poprvé v životě vidět vlastní UFO na vlastní oči.
  Dokážeš propojit on-line spojení s mou kamerou ? Postavím se přímo k tomu mimozemského přístroji a ty a ostatní diváci ho budete sledovat se mnou na kameře ve stejný čas. Minule jsme to takhle udělali s Rakušanem Šulcem. Šulcák tam stál se mnou skoro celou noc u těchto dvou mimozemských přístrojů a smál se tomu, že to je mimozemská laserová diskotéka na nebi. Přišlo mu velice legrační jak hloupé a neschopné je české obyvatelstvo vždyt tam stojíme u těch mimozemštanů sami a oni ani nedokáží vylézt z baráků.
  Začíná být už docela teplo . Vyrazil bych hned. Není sníh. Můžeme to udělat v sobotu !
  SPOJÍME TO ON LINE PŘÍMO Z MÍSTA. Živá lidská fotopast ! Přímo ihned ve tvém vlastním pc na přímém přenosu pro diváky.Musí to,ale běžet on line aby to mohl ten mimozemský přístroj sledovat každý jak se v přímém přenosu přesouvá a přelétává okolní kopce.
  ps5ps5ps5ps5ps5@seznam.cz

 10. Už odlétáte jo? To je škoda. Děkujeme za vaši práci. Můj sen dělat něco takového. Pozor až poletíte kolem Canis Majoris, prej je tam zrovna nějaká anomálie a lepší je to vzít zkratkou červí dírou kousek před odbočkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*