Jak se z ufologů stávají skeptici …

James Carrion, ředitel MUFON pro mezinárodní vztahy, před rokem opustil ufologii, kterou poznal jen jako nástroj k balamutění lidí, a přešel do tábora skeptiků.

***

James Carrion ve svém článku „Sbohem ufologie, zdravím pravdu,“ popisuje dost deprimujici stav deziluze, který jej postihl poté, co poznal bezútěšnou situaci, ve které se ufologie nachází.

Napsal, jak začínal v centru MUFON plný nadšení a když mluvil s jedním z ředitelů MUFON, co je vlastně v ufologii jisté, ten mu odpověděl „Já nevím … “

Carrion přišel poté s nápadem digitalizovat rozsáhlý archiv a kartotéku MUFON a strávil mnoho hodin únavné jednotvárné práce s katalogizací. Setkal se přitom s řadou sporných materiálů, absolutně neprokázaných, se zjevnými mystifikacemi a dezinformacemi. To
všechno však předkládají ufologové veřejnosti, aby tomu uvěřila.

Když na základě vlastního výzkumu vyjádřil názor, že svatý grál ufologů, případ v Roswellu, by mohl být součástí propracované operace zpravodajských manipulací, nejenže se setkal s vlnou nepřátelství ze strany „věřících“, ale také s odporem a nenávistí těch, kteří se navenek označují za „objektivní“ výzkumníky.

Jeho případ je velmi alarmující.

Ukazuje, jak se vytrácí z ufologie badatelský duch, záměrně se lpí na nesmyslech a tezích, které nesnesou seriózní pohled. V palbě kritiky se neocitnou konšpirátori a podvodníci, ale ti, kteří si dovolili bourat lidem jejich vzdušné zámky. Kam dojde taková ufologie?

Když nedojde k nápravě, vzdělaní, poctiví a slušní badatelé ji opustí, tak jako J. Carrion. Zůstanou manipulátoři, lháři, obchodníci s „UFO a ET“ … A také rozliční blázni, tvořící jejich vděčné publikum.

To chceme?


Podle: Carrion, J.: Goodbye Ufology, Hello Truth.
http://followthemagicthread.blogspot.com/2010/04/goodbye-ufology-hello-truth.html

Převzato z časopisu AZIMUT ZÁHAD 2/2011

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*