Aktuality – březen 2020

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

Zajímavosti na webu:

Únosy mimozemšťany i útoky démonů, to vše vysvětluje spánková paralýza. Velmi dobrý i vtipný článek, který docela koresponduje s poznatky projektu Záře. Ano, spánková paralýza může být vysvětlením prakticky skoro všech zážitků únosu do UFO, nebo zjevení postav. Ale co ty podobnosti tolik charakteristické pro tzv. „stříbrňáky“, proč jsou některé halucinace jak z jedné šablony?

Mimozemský život jsme možná měli u nosu. Jenže jsme ho přehlédli. Další nápad do sbírky vysvětlení Fermiho paradoxu.

Deset tisíc let stará kostra zpochybňuje teorie o osídlování Ameriky. Tak tohle bude ještě zajímavé…

Člověk byl stvořen z hvězd. Důkazem je vesmírný původ fosforu. Všichni pocházíme z hvězd. Jde jen o to, kdo a kdy to poskládal. 

Mimozemské chobotnice? Měsíc Jupiteru ukrývá život, tvrdí vědkyně. Pod ledem Europy se nachází jedno z nejpravděpodobnějších míst, kde možná najdeme mimozemský život. Že zrovna chobotnice? Proč ne?

Hypotéza zoo. Sledují nás cizí rasy ve vesmíru? A další zajímavá hypotéza k Fermiho paradoxu.

Létalo nad Miličínem UFO? Co jsou to bludičky? Publicista Mareš odhaluje záhady české historie.  Zajímavý rozhovor s Jaroslavem V. Marešem o záhadách, z nichž některé řešil s projektem Záře.

Opět šok: Nový zdroj rádiových záblesků se ozývá v 16denním cyklu.  Možná si dělají mimozemšťané legraci a mají smysl pro humor Ale mnohem spíš se zdá, že to je důsledek rotace, či obíhání něčeho kolem něčeho, anebo kombinace obojího.

Radikální fúze australského startupu HB11 Energy předčila všechna očekávání. Jestli tohle nebude nakonec blamáž, podobně jako studená fúze, pak je to ohromný průlom!

Co zničilo biblickou Sodomu? Archeologové mají teorii exploze meteoritu. Tak tohle je docela silný argument pro archeoastronautickou hypotézu, ne?

Šumava se chvěje. Zatímco místní vnímají jen zvuk, vědci tam zřídili měřicí stanici. Mikrozemětřesení vyvolávající podivný zvuk? Několik jednotlivých případů HUM bylo i u nás vyhodnoceno jako průmyslový hluk. To snad na Šumavě nebude.

Maličký studený trpaslík se naštval a odpálil monstrózní supererupci.  Tohle je krásná astronomická záhada a ohromné překvapení.

15. února 2020 se sešli členové projektu Záře na své výroční poradě:

Události a výročí:

13. 3. 1997 – Phoenix, Arizona, USA

Událost je známá jako „Světla nad Phoenixem“ . Tisíce svědků spatřily ve večerních hodinách na obloze obrovskou formaci světel ve tvaru písmene V, která se pomalu pohybovala od severozápadu k jihovýchodu. Někteří lidé zaslechli svištivý zvuk, další popsali tmavé těleso, které zastínilo hvězdy. Úřady nejprve vydaly prohlášení, že světla mohla pocházet ze světlic z nedalekého cvičení vojenského letectva, poté se však pokoušela celou událost zesměšnit a bagatelizovat.V roce 2007 byl uveden do kin film Night Skies, který byl inspirován událostmi ve Phoenixu.

27. 3. 1992 – Praha, Československo

Vznik prvního českého ufologického projektu, zaměřeného na zaznamenávání a hodnocení informací o UFO v České republice. Projekt Záře oslaví 28 let od svého založení.

30. – 31. 3. 1990 – Brusel, Belgie

Už od konce roku se nad Belgií a částí Německa začal objevovat charakteristický typ UFO. Šlo o ploché tmavé trojúhelníkovité objekty, osvětlené v rozích bílými světly. Vykazovaly neobvyklé parametry,které prakticky vylučovaly možnost záměny se známými jevy nebo letadly:
– neobvyklé manévry
– schopnost prudce měnit směr a rychlost pohybu
– schopnost dlouhodobě viset na jednom místě ve vzduchu
– neslyšný let a nepřítomnost sonického třesku při překonávání rychlosti zvuku
– inteligentní manévrování
V noci z 30. Na 31. března 1990 odstartovala dvojice stíhacích letounů F-16 belgického letectva k identifikaci jednoho z těchto objektů, který byl zachycen pozemními radiolokátory i zaměřen později z obou stíhaček. Objekt však letadlům hravě unikal, přičemž se pohyboval rychlostí až 1870 km/h a podnikal prudké manévry s přetížením až 22G. V prohlášení belgického ministra obrany plk. DeBrouwera a následně i představitele amerického vojenského letectva  se pak potvrzuje, že v prostoru se nepohybovaly žádné letouny USA, ani jiného státu NATO.

Akce:

Humor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*