Aktuality 46. a 47. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Ohnivé UFO nad Anglií. (anglicky) Žena vyfotografovala objekt letící po obloze, který za sebou nechával ohnivou stopu. S největší pravděpodobností se jedná o podobný případ, jaký byl pozorován i v České Republice nad Lipnem před několika lety.Jednalo se o letadlo , které za sebou zanechávalo kondenzační stopu, která byla zespodu nasvícena Sluncem a to způsobilo „ohnivou“ barvu této kondenzační stopy letadla. V článku je tento případ zmiňován a je možné ho najít u nás v databázi případů.

Bezpilotní drony zvyšují počet pozorovaných UFO. (anglicky) S čím dál hojnějším nasazováním bezpilotních letadel a dronů po celém světě stoupá počet pozorovaných UFO. Vzhledem k velice různorodým tvarům jsou pak tyto bezpilotní letadla a drony hlášeny jako přelety UFO.

Sledujte online kometu ISON. Od 21. listopadu bude kometa C/2012 S1 ISON pozorovatelná téměř živě pomocí kamer kosmických slunečních observatoří

46. vesmírný týden Přehled událostí na obloze od 11. 11. do 17. 11.

47. vesmírný týden Přehled událostí na obloze od 18. 11. do 24. 11.