Aktuality 29. a 30. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Muž, který trpí spánkovou paralýzou, natočil ve své ložnici temný přízrak. Opravdu všechno se na spánkovou paralýzu asi svádět nedá. Ale bohužel jde jen o video na youtube, jehož autenticitu ani podrobné okolnosti neznáme.

Mise Apollo posunula vědecký výzkum a vývoj. Bez něj by lidé na Měsíci nepřistáli. Jasný argument proti častému brblání, že dobývání kosmu je vyhazování peněz.

Vědci se chystají do obřího tajemného kráteru na Sibiři. Zatím záhadný kráter na Sibiři skrývá tajemství svého vzniku. Exploze podzemního ložiska plynu? Pád meteoritu? Uvidíme…

Meteorologické charakteristiky Red sprites vytvořené bouřkami nad Maďarskem. Co stojí za vznikem červených skřítků?

Sondy zkoumající Van Allenovy pásy odhalují, jak se urychlují elektrony. Díky čemu jsou elektrony ve Van Allenových pásech urychlovány na rychlosti blížící se rychlosti světla?

Black Holes May Collapse Into Their Exact Opposites: White Holes (anglicky). Černé díry mohou zkolabovat do jejich přesného opaku – do bílé díry.

How Do You Test The Multiverse? With Bubbles (anglicky). Jak můžeme zjistit, jestli nežijeme ve světě multivesmírů? Pomocí bublin.

29. vesmírný týden 2014. Přehled událostí na obloze od 14. 7. do 20. 7.

30. vesmírný týden 2014. Přehled událostí na obloze od 21. 7. do 27. 7.