Aktuality 29. a 30. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Překvapení na atolu Bikini: 70 let po jaderných testech kvete životem. Na Bikini explodovalo 23 jaderných zbraní a také jedny plavky. Jenže krátery po termojaderných pumách vesele kolonizují koráli. Mohli bychom odkoukat jejich triky pro boj s rakovinou?

Vědci pozorovali kvantovou anomálii v exotickém umělém materiálu. Velmi exotická anomálie by mohla mít velmi praktické důsledky pro vývoj nové elektroniky.

Ultimátní přístroj: Vědci vytvořili urychlovač částic z celého vesmíru. Důvtipný trik fyziků využívá největší struktury ve vesmíru a nabízí nové pohledy na výzkum elementárních částic.

V naší Galaxii je 100 miliard obyvatelných planet! Astronomové z University of Auckland prohlásili, že v naší Galaxii ve skutečnosti může existovat kolem 100 miliard obyvatelných planet podobných Zemi.
.
29. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 17. 7. do 23. 7. 2017.

30. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 24. 7. do 30. 7. 2017.