Aktuality 31. a 32. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Aktuality

Jsme uprostřed srpna a většinu obilí už mají zemědělci pod střechou. Kam se ale poděly obrazce v obilí? Všiml si toho vůbec někdo?  Že by to přestalo padělatele v Čechách a na Moravě bavit? Letos zatím nic, vloni také ne. V několika předchozích letech se objevilo jen několik málo evidentních padělků …

(Foto J. Parma a J. Sušil – Boskovice)

 

Zajímavosti na webu:

Janna Levin: Zvuk vydávaný vesmírem. Profesorka fyziky a astronomie z Barnardovy univerzity tvrdí, že vesmír můžeme vnímat jako hudbu.

První filmový létající talíř nepocházel z vesmíru Ve sci-fi seriálu „Bruce Gentry, odvážlivec z nebe“ z roku 1949 neřídí tajemný létající talíř mimozemšťané, ale …

Milan Zacha Kučera kreativním a marketingovým ředitelem kanálů Kinosvět a WAR Nezapomeňte od září sledovat TV program Kinosvět a zejména nový pořad Tajemné horizonty. Pravidelně se zde budou objevovat i novinky z projektu Záře.

Způsobují rádiové záblesky hvězdy z temné hmoty padající do černých děr?  Tajemné krátké a velmi intenzivní radiové záblesky z okolního vesmíru stále nemají uspokojivé vysvětlení. Objevují se i divoké hypotézy o mimozemském inženýrství. Toto je další pokus o vysvětlení s pomocí temné hmoty.

O bolidu, který zasvítil nad USA, nakonec zjistil nejvíce Čech. Dr. Zdeněk Ceplecha, který mimochodem několikrát pomohl projektu Záře s identifikací UFO coby jasných bolidů.

NASA má kosmický pohon, který popírá přírodní zákony. Na Měsíc nás dostane za 4 hodiny! Bude to fungovat nebo je to zase chiméra?

Perseidy 2017

31. vesmírný týden 2017

32. vesmírný týden 2017

= = = = = = = = = = =

 

Nakonec trochu humoru :-)

 

 

 

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*