Aktuality 19. a 20. týdne

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

O krok blíže ke kosmickému letadlu. Tohle by mohla být velká revoluce v kosmonautice.

Jak to bylo s „uniklými dokumenty“ Majestic­12? (1) Podivná historie jedné z nejznámějších spikleneckých teorií…

Svítíme „pánubohu do oken“. Nejen, že je to obrovské plýtvání energií, ale svítící a blikající reklamy jsou obtěžující a nebezpečné. Pro astronomy je to prakticky znemožnění jejich práce. Světelné znečištění také způsobuje, že se lidé vlastně vůbec neznají hvězdnou oblohu. Její neznalost pak způsobuje nejedno pozorování UFO.

Norové tvrdí, že vyřešili záhadu Bermudského trojúhelníku! Není to sice nic nového, ale možné a dost pravděpodobné vysvětlení záhady to je.

Fatimské zjevení – mimozemšťanky se převlékly za Pannu Marii? (1), (2), (3), (4).

Záhadná Tabbyina hvězda znovu ‚bliká‘. Vědci dosud neví proč. Hvězda KIC 8462852 se stává stále větší záhadou. Naštěstí se podařilo sehnat trochu peněz na zajištění jejího podrobnějšího sledování.

Británie tají dokumenty o UFO. Slíbila je zveřejnit už v březnu. On ještě někdo věří, že ve zveřejněných dokumentech bude něco převratného?

Tajemné chladné místo naznačuje, že žijeme v multivesmíru. Představa jednotlivých vesmírů, které existují vedle sebe v multiversu jako bublinky šampaňského (a občas do sebe narazí) není sice nová, ale teď se zdá být mnohem pravděpodobnější.

Dění na obloze – květen 2017