Aktuality 32. a 33. týdne

  • od

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Aktuality:

Bytost „Ata“, kterou vědci před deseti lety objevili v poušti Atacama, není mimozemšťanem, jak se mnozí domnívali. Na základě mnoha testů DNA je nyní potvrzeno, že se jedná o člověka. Analýza kostí dále prokázala, že se nejedná o plod. Je to dítě ve věku 6 až 8 let. Mumie je velká jen necelých 16 cm, má 10 žeber (na rozdíl od běžných 12) a její lebka je velmi zdeformovaná. Tyto znaky nevykazuje žádná známá genetická vada a vědci nemají ponětí, jak se takto zdeformované a maličké dítě mohlo dožít šesti let. (Zdroj: 21.století srpen 2013)

Zajímavosti na webu:

 ZOO řeší záhadu: traumatizované paviány. Viděli snad UFO? Vida, co všechno se dá svést na něco, o čem nevíme co to vlastně je.

Červení skřítci z Vysočiny. Viděli jste někdy na obloze blesky, ale byla jasná obloha a bouřková mračna nikde? Pak jste se možná setkali s podobným jevem.

Perseidy 2013. Jako každý rok, i letos jsme se mohli kochat asi nejznámějším meteorickým rojem. Jeho maximum bylo v noci z 12. na 13. srpna, ale nezoufejte. Kdo toto maximum prošvihl, stále je může spatřit, jen už v menší intenzitě. A nebo se podívejte na povedené fotografie na webu Astro.cz

32. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 5. 8. do 11. 8.

33. vesmírný týden. Přehled událostí na obloze od 12. 8. do 18. 8.

Martin Aircraft mají povolení k pilotovaným testům létajícího batohu. Doufáme, že brzy nepřibude nová kategorie UFO: létající lidská postava…