Obilný duch?

V souvislosti s hledáním tajemného původce kruhů v obilí, neboli agrosymbolů, se občas používá název „obilný duch“. Je to slepá přírodní síla, nebo energie v rukou inteligentního designéra? A pokud je tvůrcem inteligentní bytost, pochází odněkud z vesmíru, nebo má ryze pozemský původ ve vojenských nebo průmyslových kruzích? Nebo je oním obilným duchem inteligentní bytost, kterou je sama planeta Země? Odpovědi na tyto ani další otázky nemáme, i když můžeme říkat,  že jsou více nebo méně pravděpodobné a některé bychom raději vyřadili jako nemožné.

Nepřiblížili jsme se k řešení těchto otázek ani poté, kdy se k nám dostalo toto zajímavé pozorování UFO. Odehrálo se v chalupářské oblasti s názvem Blata, poblíž Nových Hradů na Českobudějovicku. Velmi odlehlá oblast se stala svědkem pozorování zajímavého jevu právě ve dnech, kdy se v oblasti objevil velký agrosymbol.

 


Zvětšit mapu

Datum pozorování:  léto roku 2000
Čas: cca 23:00 – 23:15 hod
Místo pozorování:  Blata okr. České Budějovice (chalupářská oblast Blata poblíž Nových Hradů)
Tvar: ovál/elipsa
Barvy: světle modrá
Zvuky: ne
Pohyb: krouživý
Objevil se: za překážkou
Zmizel: neurčeno
Způsob pozorování: pouhým okem
Počasí: nepamatuji si, ale nepršelo
Pocity: strach, úžas
Počet svědků: 2
Datum ohlášení: 28.6.2011

Popis pozorování:
Z chalupy jsem viděl jasně zářící oválný předmět který konstantní rychlostí letěl cca půl metru nad zemí…vyletěl ze zahrady sousední chalupy – proletěl skrz (!) pletivový plot a poté kroužil nad polem, pohyboval se velmi tiše. Vypadalo to naprosto přesně jako světelné koule pozorované a již mnohokrát zachycené na kameru. Jediný rozdíl byl v rychlosti pohybu…ta byla velmi malá…zhruba rychlost rychlé chůze.Po několika minutách pozorování jsem šel spát, měl jsem strach…bylo mi asi 12let :) ale i tak vím že to nebyl kulový blesk, nějaké zvíře, nebo nějaký lidský žert. Ráno byly na poli kruhy v obilí které mohly mít cca 40m na délku. Asi nikdy nebyl den, kdy bych si na to nevzpoměl….toť vše…

Další upřesnění svědka:
„Barva byla podobná jakou má záblesk v bouři….čili něco jako jasná světle modrá – téměř až bílá…barvy byly dohromady Od-Do myslíte čas?? Pokud ano bylo to v noci…dejme tomu od 23:00 – 23:15… ale starší bratr toto pozoroval dlouho do noci zatím co já jsem již ze strachu spal.“ …
„Upřesnit datum bohužel nemohu…bylo to v létě (samozřejmě – kvůli kruhům) Buďto léto 1999, 2000, 2001.
Ten světelný objekt musel být buďto nějak „naprogramovaný“ nebo musel mít svou inteligenci, protože jeho pohyby byly velmi pravidelné…přiletělo to do pole…chvíli kroužilo…posunulo se to o 5m dále a opět začalo kroužit.“

Případ 2000.00.00.07-Blata  byl uzavřen v kategorii C – nebylo nalezeno žádné vysvětlení.

 

9 komentářů na “Obilný duch?”

 1. Mila redakce, zajimalo by me, proc tento pripad nebyl klasifikovan treba jako letajici lampion. Podle popsanych faktu by to klidne mohl byt. Ja jsem ve svem pripadu prokazala mnohem vice faktu, ktere letajici lampion vylucuji a presto byl muj pripad hodnocen jako letajici lampion. Proc i muj pripad napr nebyl hodnocen jako nevysvetlitelny.

 2. Prepáčte Anon, so všetkou úctou, ale tie čínske lietajúce lampióny prianí šťastia nelietajú vo výške „cca půl metru nad zemí“ a neprechádzajú „skrz (!) pletivový plot“. Lampióny nezvyknú krúžiť nad poľom ako keby vytvárali obilné piktogramy a tak podobne. Podľa hore vyššie, nad týmito komentármi v článku s názvom „Obilný duch?“ uvedeného popisu, skutočne môžeme tie čínske lapmióny vylúčiť. Ako tak čítam váš úplne prvý komentár z 12. 8. 2013 (11.13), tak podľa toho, ako ste dosť očividne nesprávne posúdila, že sa možno jednalo o lampióny, tak môžeme považovať za pravdepodobné, že členovia projektu Záře vaše pozorovanie ohodnotili správne, že sa asi predsa len jednalo o tie lietajúce lampióny prianí šťastia aj keď sa Vám to možno nepáči a nesúhlasíte s nimi. Podľa obsahu vášho prvého komentára, sa dá jasne vidieť, že máte málo informácií o lietajúcich lapmiónoch prianí šťastia a aj tých pár informácií, ktoré máte, sú pravdepodobne skreslené a nesprávne. Z vášho komentára je do určitej miery badateľná aj Vaša žiarlivosť, že pozorovania ostatných boli podľa Vás neprávom uznané ako záhadné a práve to Vaše pozorovanie bolo podľa Vás nesprávne vyhodnotené ako lampióny. To ale vôbec nemusí byť pravda. Prepáčte madam, ospravedlnievam sa Vám, ale žiaľ, aj ja mám taký dojem, že Vaše pozorovanie bolo správne vyhodnotené ako pozorovanie lampiónu.

 3. všechny zdravím,
  chci se jen zeptat , jestli nešlo o plazmové koule(dosud nikdo neví přesně zákonitosti vzniku a nelze je tedy zařadit do fyzikálních zákonů)Jedinné co vím je ,že se objevují a většinou zanechají podobnou rotiku:-)
  Mám pocit,že víme velice málo o přírodních jevech.Myslíme si že jsou konstantí aže je neovlivňujeme.Jenže tím jak expandujeme jako lidstvo technologií tak se mění i projevy přírody(není příčiny bez následku), které zatím nejsme schopni definovat (co jsme pokrokem – v přírodě vyvolali jako následek)nové fyzikální jevy!

 4. Hm, plazmové koule – jenže jak vznikají, co je drží pohromadě, existují-li tedy. Fakt je, že i mnoho odborníků v problematice neobvyklých výbojů říká, že to, co nazýváme kulovým bleskem, není jedna věc. Že druhů „kulových blesků“ může být mnohem více a mohou se od sebe zásadně lišit.
  Ale přesně jak píšete – o přírodních jevech toho pořád víme velice málo. A o interakcích přírodních jevů s naší technikou ještě méně…

 5. Moc Vás zdravím,a děkuji za další odpověď.
  Když mi bylo 18let , zažila jsem s kamarádkou jeden z druhů kulového blesku.
  Chystali jsme se na discoteko u nas doma ve druhém patře paneláku.Malovali jsme se , kulmovali a šla jsem se kouknout z balkonu jestli ještě prší, bylo chvíli po bouřce.
  A co nevidím, (řada paneláků mezi ulice a na proti další řada paneláků)světelnou žlutobílou kouli velikosti míče jak pluje nad ulicí a opravdu se zastavila mezi mým a protějším panelákem (samozřejmě jsem kamarádku zavolala tak jsme zírali spolu)Bylo mi jasné že jde o kulový blesk, ale pohled a zážitek byl úžasný(prostě jen civíte)koule se protáhla v paprsek který nás dokonale oslepil – byla to záře bílá a tak oslnivá , jen , asi instikt jsem zabouchla dveře balkonu a my jsme byli zavřené uvnitř obýváku. Následovala exploze – rána jak zděla -okna málem vylítli rámem a mi měli zalehlé uši dobrých 30min.hrozně jsme se tomu smáli.
  Je k neuvěření kolik tento jev má v sobě energie.Prý pravděpodobnost že jedinec kuloví blesk uvidí je jednou za sto let a já to štěstí měla.
  Moc lidí honí ufo -ale tohle jsou věci daleko úžasnější.

 6. P.S.prostě kulové blesky jsou nevypočitatelné dle mého názoru a plazmové koule jsou dle infa odlišné.http://archiv.otevrena-veda.cz/users/Image/default/C1Kurzy/Fyzika/11weinzetl.pd -odkaz na vznik plazmových koulí
  lí.
  Je zajímavé že se vyskutují 2(vypadají jako doutník , k vůli záři a optice a více a pak se vykreslí kruhy v obilí atd.
  Třeba je to obsahem vody v zemi.
  Každopádně umět takovou nergii ovládnout a zpracovat tak ČEZ je na pracáku:-) Jenže k tomu nám chybí Nikola Tesla.
  Ještě je zajímavé že agrosymboli s polu s koulema jsou pravidelné na stejných místech ve stejném období třeba v Anglii.
  Hned bych jela na výpravu a průzkum- hlavně bez virgulích.

  Hezký den a děkuji s pozdravem Ivana

 7. http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/145661/Proc-horely-zasuvky-ve-Strasicich.html

  Letos ještě žádný agrosymbol? Věřím, že budou. Jakou u jiných nevysvětlených jevů, i tady se opakuje na různých koncích světa stejné. V tomto případě koule nad polem.

  Ten můj odkaz je trochu od věci, ale poukazuje na to, jak se takový jev, který zamotal hlavu i odborníkům, nakonec dá vysvětlit. Bylo mi moc líto toho chlapce, který se do televize „přiznal“, že všechno zapaloval sám. Rodina získala klid od médií.

 8. Nevim proc je to opet mezi nejzajimavejsimi pripady. Opira se to o 1 svedka v destkem veku a bez jakykoliv foto nebo video dokumentace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*