Neviditelný fantom

Tento případ oznámila přímo armáda s tím, že pro něj nemá vysvětlení. Dne 5. května 1992 překročil hranice Československa u obce tři Sekery neznámý objekt. Radiolokátory jej zachytily ještě nad územím Německa, letěl rychlostí 200 km/h asi 2000 m nad terénem. Zdálo se, že jde o zbloudilý sportovní letoun. K jeho identifikaci a navedení zpět odstartovaly hotovostní letouny, avšak neznámý cíl se jim nepodařilo najít i když byla dobrá viditelnost. Neznámý objekt změnil směr k severu a blížil se k Chomutovu. K jeho nalezení odstartovaly kromě stíhacích letadel i vrtulníky, přesto se jej nepodařilo nalézt. Přitom jej jasně ukazovaly  různé typy radiolokátorů pracující na různých frekvencích. U obce Jirkov objekt náhle zmizel. Později se projektu Záře ozvalo nezávisle na sobě několik svědků, kteří pozorovali stříbřitý protáhlý objekt na obloze v místech, kde se v tu dobu měl neznámý objekt pohybovat.

trasaletu

4 komentáře na “Neviditelný fantom”

  1. Myslím že tento případ je téměř stejný jako incident nad Vranovskou přehradou jen s tím rozdílem že se pilotům objekt nepodařilo najít. Vím že je to divné, piloti mají skvělí zrak, ale lidé na zemi ten objekt nejspíš viděli a měl podle všeho podobný tvar jako ten nad Vranovem. Rozhodně podle mě mají tyto případy něco společného.

  2. chcete chytit něco spalovacím motorem není možný jak sou lidi hloupý ufo se hýbe prostorem který si sám podle potřeb kalibruje tím určí dráhu letu a proto čas zde nehraje až takovou roli to si myslím teda já je spousta na interenetu stránek kde se člověk dozvídá že tam něco bylo a v zápětí to tam nebylo nebo obráceně proto věřím spíš zatím této teorii ale jak píšu je to jen má pouhá smyšlenka k čemu bych se zatím přikláněl kdybych nad tím měl uvažovat nic proti nikomu všem mír :-)

  3. sice jsem to neviděla ale pamatuji si , jak v rádiu Agara , hlásili kudy se to pohybuje,volali tam totiž lidé kteří to viděli, ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*