Neviditelný fantom

Tento případ oznámila přímo armáda s tím, že pro něj nemá vysvětlení. Dne 5. května 1992 překročil hranice Československa u obce tři Sekery neznámý objekt. Radiolokátory jej zachytily ještě nad územím Německa, letěl rychlostí 200 km/h asi 2000 m nad terénem. Zdálo se, že jde o zbloudilý sportovní letoun. K jeho identifikaci a navedení zpět odstartovaly hotovostní letouny, avšak neznámý cíl se jim nepodařilo najít i když byla dobrá viditelnost. Neznámý objekt změnil směr k severu a blížil se k Chomutovu. K jeho nalezení odstartovaly kromě stíhacích letadel i vrtulníky, přesto se jej nepodařilo nalézt. Přitom jej jasně ukazovaly  různé typy radiolokátorů pracující na různých frekvencích. U obce Jirkov objekt náhle zmizel. Později se projektu Záře ozvalo nezávisle na sobě několik svědků, kteří pozorovali stříbřitý protáhlý objekt na obloze v místech, kde se v tu dobu měl neznámý objekt pohybovat.

trasaletu4 komentářů k článku Neviditelný fantom

 1. jakub napsal:

  Myslím že tento případ je téměř stejný jako incident nad Vranovskou přehradou jen s tím rozdílem že se pilotům objekt nepodařilo najít. Vím že je to divné, piloti mají skvělí zrak, ale lidé na zemi ten objekt nejspíš viděli a měl podle všeho podobný tvar jako ten nad Vranovem. Rozhodně podle mě mají tyto případy něco společného.

 2. \Matti napsal:

  chcete chytit něco spalovacím motorem není možný jak sou lidi hloupý ufo se hýbe prostorem který si sám podle potřeb kalibruje tím určí dráhu letu a proto čas zde nehraje až takovou roli to si myslím teda já je spousta na interenetu stránek kde se člověk dozvídá že tam něco bylo a v zápětí to tam nebylo nebo obráceně proto věřím spíš zatím této teorii ale jak píšu je to jen má pouhá smyšlenka k čemu bych se zatím přikláněl kdybych nad tím měl uvažovat nic proti nikomu všem mír :-)

 3. stýv napsal:

  sice jsem to neviděla ale pamatuji si , jak v rádiu Agara , hlásili kudy se to pohybuje,volali tam totiž lidé kteří to viděli, ….

  • alois napsal:

   JoJo taky si to pamatuju jako pubertak jsem ležel v posteli a poslouchal radio před spanim , a bylo to celkem vzruso

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*