Fidelovy doutníky

6.7.2005  na Prachaticku spatřil pilot větroně manévrující kovově lesklý objekt protáhlého tvaru bez křídel. nacházel se ve výšce cca 1000m a po přiblížení  větroně prudce akceleroval a zmizel.

Dne 2.12.2005 v odpoledních hodinách spatřili obyvatelé jihočeského města Písek tři neobvyklé objekty pomalu letící po obloze. První letěl objekt tvaru doutníku, trochu podobný vzducholodi. Celý se kovově leskl  na slunci. Kousek za ním další objekt, který byl malý, jevil se jen jako stříbřitý bod a zdálo se, jako by jej první objekt táhnul za sebou. Kus dál za nimi letěl další doutníkovitý předmět, asi o polovinu menší než první.

7.10.2005 byla pořízena fotografie původně zachycující letící letadlo. Kromě něj tam však jsou další tři objekty protáhlého tvaru. Podle rozboru se nachází zřejmě níž než letadlo a pohybují se vyšší úhlovou rychlostí.

16.11.2005 pozorovali dva lidé nad Hněvkovickou přehradou u Týna nad Vltavou dva stříbřité doutníky pomalu plující k severovýchodu. Neměly žádné křídla a nezanechávaly za sebou kondenzační stopu. Svědkové si z toho potom dělali legraci, že prý Fidel (Castro) přestal kouřit a vyhodil doutníky. Případ se odehrál v těsné blízkosti temelínské jaderné elektrárny v bezletové zóně. Řízení letového provozu i armáda v tomto prostoru nic nezaznamenaly.

doutníky6 komentářů k článku Fidelovy doutníky

 1. Petr napsal:

  Dobrý den,

  jen se chci zeptat kde je ta fotka ze 7.10.2005??

  diky

 2. El Cajos napsal:

  Dobrý den
  Toto jsem viděl v létě 2009 poblíž Hranic na Moravě. Viděli jsme to s kamarádem ze silnice z auta poprvé cestou z Ostravy do Uherského Hradiště a podruhé ten samý den zpět. Nejdřív si říkáme že to je stříbrná vzducholoď se špičatou dolní kýlovkou. Jenže to rychle zmizelo takže to vzducholoď být nemohla. Poprvé to zmizelo do dálky, podruhé to zmizelo rychlým klesáním za stromy.

 3. Carlos napsal:

  Je to zvláštní, ale připadá mi, že se kolem JE vyskytují jen některé typy UFO, možná že je na čase aby se zavedlo nějaké dělení, možná máme co dočinění s několika fenomény, zářící koule, ty mohou být nevysvětlený přírodní fenomén.
  Ale tyto doutníky, napadá mě, že by to mohly být tryskové/raketové vzducholodě, jsou asi jasně technologického rázu. Čistě hypoteticky údajně JE vyzařují nějakou energii podobnou té z pyramid (nebo to alespoň někteří tvrdí). Co je ale pravda je fakt, že jsou to gigantické zdroje neutrin, elektromagnetické a tepelné energie.
  My neutrina neumíme účinně zachycovat, stěží je pozorujeme (D20 neutrinové detektory), prošla by bez ztráty rychlosti ocelovým blokem délky sluneční soustavy. Kdyby ale existovala nějaká exotická látky, která by fungovala jako naše fotopanely a která by zachycovala neutrinový tok a konvertovala jej na energii, pak by oblíbenost JE byla vysvětlená, jednou za čas, byť je neutrin plný vesmír, si přiletí „natankovat.“
  Pokud oběkty nebyly na radarech pak odrážely až pod rozlišovací schopností elektroniky a pasivní systémy asi neběží normálně.
  Zrovna letos byly uvolněny informace o substancích, které umíme vyrobit a které účinně pohlcují radiové spektrum, možná že se jednalo opravdu o tryskové zeppeliny.

 4. Kybernaut napsal:

  Na tej fotografií pána Ing. Ondřeja S. z obce Dobratice zo 7.10.2005, ktorá sa nachádza na webovej stránke http://www.kpufo.cz/oblasti/fot/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=36, sú podľa môjho názoru vtáky, ktoré leteli smerom z pravej strany na ľavú. Ich aerodynamicko kvapkovitý tvar to prezrádza. Lietajúce taniere diskovitého tvaru by mali byť úplne symetricky presne rovné a všade rovnaké, no ale všetky tri objekty na fotke majú také kvapkovité tvary a tým istým smerom ako keby leteli zprava doľava. Niektoré druhy vtákov počas rýchleho letu si svoje krídla zvyknú na krátku dobu zotrvačného letu schovávať, zasúvať tak podobne ako keď pristanú na zemi a nelietajú a z toho dôvodu sú ich krídla na predmetnej fotografií neviditeľné. Ich typický kvapkovitý tvar je ale jasne badateľný a preto som toho názoru, že sa jedná o vtáky.

 5. redakce napsal:

  Ano, to je v tomto případě pravděpodobně správné vysvětlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*