Vzpomínka na dva záhadology

Schránka 02johannes-fiebagV těchto dnech by těsně po sobě oslavili narozeniny dva významní záhadologové: ing. Ivan Mackerle (*12.3.1942 – +3.1.2013) a dr. Johannes Fiebag (*14.3.1956 –  +11.10.1999). Patřili mezi naše přátele, oba byli vynikajícími záhadology a oba byli velmi skromní, inteligentní a příjemní lidé. Oba byli pro mě nedostižnými vzory. Je snad přeci jenom něco na té astrologii, že se v tuto dobu narodili tito skvělí lidé? Dnes se na nás dívají ze záhadologického nebe a možná se jen tak tiše a pod vousy usmívají – oni už ví…

Ivan Mackerle, nezávislý badatel, publicista na volné noze, cestovatel a především náš milý kamarád. Byl prototypem badatele, který za záhadami jezdil a vyhledával je, vše se snažil zažít na vlastní kůži. Zůstala po něm hromada krásných knih i filmů – a v našich srdcích vzpomínka na fajn člověka.
Webové stránky Ivana Mackerleho.

DSC_0006

Ivan Mackerle (vpravo) se členy projektu Záře

Johannes Fiebag, německý záhadolog, autor zajímavé hypotézy „mimikry“, vzdělaný a velmi skromný člověk. Často jezdil do České republiky, vycházely mu zde jeho knihy a vyměňoval si s námi své bohaté zkušenosti. Setkání s ním byla vždy obohacující a přátelská. Byl vynikajícím odborníkem na tematiku blízkých setkání 4.druhu, studoval fenomén mariánských zjevení a spolu se svým bratrem Peterem napsal zajímavou knihu o možném vysvětlení svatého Grálu. Další knihy, které mu u nás vyšly.

fiebag

Bude se nám po vás stýskat…

A jen tak mimochodem: 14. března by oslavil narozeniny i slavný fyzik Albert Einstein. 11.března oslavili narozeniny hned dva členové týmu projektu Záře.  Že by mimořádně příznivá konstelace hvězd pro hloubavé a zvídavé lidi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*