UFO poblíž Doupova (2)

miniVracíme se k lednovému článku o dvojím pozorování neznámého objektu poblíž vojenského újezdu Hradiště (Doupov). K jednomu z pozorování jsme získali animaci, která podle svědka poměrně přesně vystihuje vzhled a chování tohoto objektu.
 
 
 

Oba případy pozorování vykazují stejné prvky a odehrály se ve stejném čase nedaleko od sebe. Svědek pozorování ve Vilémově ve spolupráci se svými dětmi vytvořil filmovou animaci, která podle něj dosti přesně ukazuje, jak objekt vypadal.


Vzhledem k podezření, že by neznámý objekt mohl mít nějakou souvislost s činností v nedalekém vojenském újezdu Hradiště, jsme požádali na jejich infolince o vyjádření. Nestáli jsme jim však zřejmě za odpověď, zřejmě si zde představují službu občanům jinak.

Případ zatím nebyl uspokojivě vysvětlen.

8 thoughts on “UFO poblíž Doupova (2)”

    1. K pozvánce k pravému UFO: Pokud jste viděl nebo dokonce natočil UFO (není pravé ani levé, ale je to neidentifikovaný letící objekt), pak bude nejlépe, když nám vyplníte dotazník, popř. zašlete např. přes http://www.uschovna.cz neupravované video. Teprve potom můžeme hledat nějaké vysvětlení, pokud o něj máte zájem.

  1. ide o dobry Podvod Z tohto videa vidim dobre zbabranu pocitacovu Animaciu a prepacte mi tu gramatiku pisem ako chcem slobodne a bez gramazabran dakujem za pochopenie….

    1. Peter, nejde o žiadny podvod, lebo nikde sa netvrdilo, že tá počítačová animácia nie je počítačovou animáciou. Nikde nebolo spomenuté to, že by sa malo jednať o autenticky nafilmovaný objekt. Tá počítačová animácia má slúžiť iba na to, aby sa lepšie dalo vidieť a predstaviť si, že asi ako vyzeral ten pozorovaný záhadný objekt neznámeho pôvodu. Aj ten obrázok robený na počítači, je iba ilustračný, podobne ako aj táto animácia.

    1. Zjevne ten pan stejne ‚svobodne‘ jako pise, tak i mysli ;-) Neboli, jeho svoboda je svobodou od rozumu, jak tomu casto u podobnych svobodomilcu byva.

  2. Tak nakonec tento případ spadá do kategorie B: nepodařila se nám totiž úplně vyloučit jedna věc: a to projekce na oblohu. V reálných možnostech dnešních zařízení to je, oblačnost v dobu byla také a vysvětlovalo by to i pozorování na odlišných, několik km vzdálených místech. Bohužel není v našich silách vystopovat, kde by se toto zařízení nacházelo.

    1. Ak tou projekciou na oblohu bolo myslené laserové svetlo, tak to potenciálne zariadenie by sa mohlo nachádzať trebárs aj v taške alebo vo vačku (v kapse) nejakého človeka. Tieto laserové svetlá obdivujem: http://www.wickedlasers.com/. Videá: http://www.youtube.com/user/wickedlasersvids/videos. Model S3 Arctic so silou 2000mW dosvieti až do vzdialenosti 55 km. Lúč je veľmi intenzívny a horúci. Zasvietením do oka je postihnuté oko okamžite vypálené. Rozhodne to nie je hračka pre deti alebo pre opitých ľudí. Z blízka sa s tým dajú zapaľovať a vypaľovať rôzne predmety. Je to celkom dobrá náhrada zápaliek alebo zapaľovača. Je to celkom dobrá a praktická pomôcka pre turistov, môže to poslúžiť aj v prípade stratenia a zablúdenia niekde v prírode alebo v prípade nehody niekde mimo civilizácie sa to môže zísť. Je zakázané s tým svietiť na lietadlá. Rozmery: 257mm x 35.8mm. Model Nano je ešte menší: 16.5mm x 170mm. Efektový optický nástavec (Expanded Lens) s názvom „galaxy“ sa tomu dokonca aj podobá. Stačil by možno červený a zelený laser.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*