UFO nad Zanzibarem

OLYMPUS DIGITAL CAMERACo by to jen mohlo být? Položili jsme si tuto otázku společně s autorem krásné fotografie, pořízené v Nungwi, severním cípku ostrova Zanzibar v Tanzánii. „Viděno při každodenním focení západu slunce. Najednou to tam bylo. Bylo bezvětří a naprosté ticho. Pohybovalo se to pomalu a mělo to za sebou nějakou dlouhou stopu nebo stín?“

 

K fotografii se nezávisle na sobě vyjádřili dva oslovení meteorologové a vcelku se shodli:

detail

Jde o mrak pohybující se ve velké výšce (nejspíše typ Altocumulus lenticularis), který vrhá dlouhý stín. Mrak se nachází v mnohem větší výšce než bouřková oblačnost pod ním. Ta zůstává tmavá, zatímco vysoko položený mrak je ozářen sluncem a vzhledem k tomu, že je složen z ledových krystalků, zdá se, jako by světlo vyzařoval. Ta čára za ním je jeho stín, její pomyslné prodloužení míří přesně na slunce.
Každopádně jde ale o pěkné fotografie a nepochybně to byl krásný zážitek. Děkujeme jejich autorovi, že se s námi o něj podělil.

1 komentář na “UFO nad Zanzibarem”

  1. Potverdzujem správnosť vysvetlenia tejto vyššie uvedenej fotografie. Už iba tak na prvý pohľad letmým pohľadom sa dá pekne jasne vidieť, že je to nejaký vysoký oblak, ktorý vrhá tieň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*