Peter Ward – Život jak ho neznáme

obálka

Peter Ward  působí jako jeden ze zodpovědných řešitelů střediska financovaného Národní akademií věd USA a Astrobiologického institutu NASA, jehož předmětem je zkoumání možnosti vzniku, existence a výoje mimozemského života. Velmi důkladně se zabývá otázkou, jak by mohl vypadat cizí život – a to nejen někde ve vesmíru. Pokládá totiž i otázku zda „cizí život“ nemohl vzniknout na naší Zemi a také zda jej lze vytvořit v laboratoři. Podrobně se zabývá nejnovějšími poznatky o pozemské evoluci a jejich aplikací na mimozemský život. V této knize také popisuje, co vlastně při hledání mimozemského života pozemské sondy odhalily na jiných vesmírných tělesech ve Sluneční soustavě.

Peter Ward rozhodně není přísně skeptickým konzervativním vědcem. V této knize předkládá i poměrně radikální teorie o možném mimozemském původu života na Zemi a také široce spekuluje o možných mimozemských formách života a jejich evoluci – a to i v blízkém okolí naší planety. Převratný počin je však Wardův návrh úplně nové taxonomie života tak, aby jí bylo možno používat i po případných nálezech „cizího života“ jinde ve vesmíru.

ward

Peter Douglas Ward je profesor biologie, profesor geologických a kosmických věd a mimořádný profesor astronomie na Washingtonské univerzitě v Seattlu. Od roku 1976 uveřejnil více než sto vědeckých pojednání na paleontologická, zoologická a astronomická témata. Napsal dvanáct knih včetně Gorgon (Gorgona), Future Evolution (Budoucí evoluce) a The end of Evolution (Konec evoluce) a je spoluautorem knih Rare Earth (Vzácná země) a The Life and Death of Planet Earth (Život a smrt planety Země; vyšlo i v češtině). Ward rovněž vystupoval v četných televizních dokumentech vysílaných PBS, Discovery Channel a The Learning Channel. Žije v Seatlu, ve státě Washington.

 

 Život, jak ho neznáme – Pátrání NASA po jiném životě a úsilí o jeho vytvoření v laboratoři
Autor: Ward, Peter D.
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2011
Počet stran: 320
Z originálu Life as we do not know it přeložil Zdeněk Urban
ISBN: 978-80-242-3062-7

Kniha je bohužel většinou rozebrána, lze jí však najít v antikvariátech.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*