Tajemné deltaplány

„Dělali jsme s dětmi ve dvoře táborák. Napřed se objevilo na poli za chalupou jedno světlo. Domnívali jsme se, že jde někdo s baterkou, protože světlo se pohybovalo. Ale pak jsme si uvědomili, že by baterka nemohla tak jasně svítit a mít tak velký průměr. Tipovali jsme to i na světla traktoru, protože světelné body byly najednou dva. Ale traktor to být nemohl, protože se světla pohybovala nahoru a dolů a zhasínala. Od jednoho, které se sneslo, byl vidět kužel, který osvětloval pole. Švagr s bratrem vylezli na střechu. To už viděli světla tři. Napřed kluci vysílali baterkou morseovku, ale nic zvláštního se nedělo. Za chvíli se dala světla do pohybu. Jedno vpředu, dvě dalši za ním v podobě trojúhelníku. Rozletěla se přímo ke mně. Po pravdě řečeno, vyděsila jsem se, protože mi pripadalo, že budou každou chvíli u mně. Utekla jsem za ostatními. Když jsme se vrátili, světla už zmizela…“

Tahle událost se odehrála v roce 1976 v Radkově u Moravské Třebové. O dva roky později startuje z žateckého letiště vojenský letoun L-29 Delfín aby identifikoval neznámý cíl, zachycený radiolokátory nad západními Čechami. Osádka letounu v udaném prostoru nalézá formaci několika žlutých a červených světel v tvaru sevřeného V pohybující se asi ve čtyřsetmetrové výšce. Podivný bumerang ohromných rozměrů se náhle obrátil proti letounu a ten se raději odpoutal.  „Bylo to šest světel pohromadě – tři a tři. Když formace zatáčela, světla se intenzivně rozsvítila a jakoby šla proti nám. Vzdálenosti mezi nimi byly naprosto stejné, jako kdyby to byl jeden cíl,“ popisoval později jeden z pilotů setkání s neznámým objektem.

Později, v roce 1992, jako by se s podobnými případy v Čechách roztrhl pytel. 8.září prolétl takový objekt nad Chebem. Zpočátku vypadal jako normální letoun jdoucí na přistání s rozsvíceným přistávacím reflektorem. Po chvíli ovšem užaslí obyvatelé Chebu spatřili nad hlavami podivný namodrale lesklý bumerang se dvěma velkými, kulatými světly na spodní části „křídel“. Světla pulsovala zelenou a červenou barvou, ve „špici“ měl objekt silný reflektor namířený dopředu a cellý povrch objektu tlumeně fosforeskoval, vypadalo to prý jako namodrala metalíza. Objekt musel být buď nesmírně veliký, nebo letěl velmi nízko, přičemž nebylo slyšet vůbec nic – žádný zvuk motoru, žádný svist, prostě ticho. Tentýž objekt byl pravděpodobně spatřen i nad křivoklátskými lesy, tady je zajímavé, že svědkové popisují, jak objekt nejprve visel na jednom místě po dobu 20 až 30 minut a pak se teprve dal do pohybu.

kresba objektu  z 8.9.1992 nad Chebem

29. srpna oblétával podivný objekt chatovou osadu Károv u Prahy. Neznámý objekt tvaru deltaplánu se nehlučně pohyboval  v noční tmě a osvětloval terén pod sebou kuželem namodralého světla. O měsíc později prolétl stejný objekt nad pražskou čtvrtí Prosek a způsobil dokonce zarušení televizního signálu šumem.

V létě roku 1992 se podobný typ objektu objevuje nad Dvorem Králové ve východních Čechách. Opakovaná pozorování tohoto objektu umožnila stanovit jeho charakteristické vlastnosti:

–          vždy jde o noční lety trojúhelníkovitého objektu lemovaného bílými i barevnými světly

–          z  okrajových částí objektu někdy vycházejí krátké, velmi ostré až oslnivé záblesky bílého světla, přičemž interval těchto záblesků je přímo úměrný rychlosti a manévrům objektu

–          objekt se zdá být lehce zahalen jakýmsi oparem nebo stříbřitou září

–          pozice či náklon objektu neodpovídají letovým manévrům, tak jak bychom to čekali u běžného letadla

–          let nebývá plynulý, na rozdíl od běžných letadeel tento objekt dokáže „viset“ na místě po desítky minut někdy se pohybuje trhavými poskoky

–          naprosto nehlučný let

15.6.1993 Dvůr Králové nad Labem

K dalšímu zajímavému případu došlo 12. října 1997 v Jetřichově na Broumovsku.  Objekt, který spatřil noční hlídač, visel kousek nad stromy na jednom místě. Trojúhelníkovité těleso mělo v rozích několik rychle pulsujících „špinavě“ červených světel a na jeho bocích přebíhaly velmi silné bílé záblesky jakoby od fotoblesku. Po chvíli se objekt začal pohybovat kupředu podivným cukavým letem. Pak nabral rychlost a v plynulé zatáčce zmizel za kopcem. Také v tomto případě nebyl zaznamenán absolutně žádný hluk.

Objekt, pozorovaný v Čechách nad Jetřichovem dne 12.10.1997…

Mnohokrát si kladli tuto otázku i badatelé projektu Záře: nejde o nějakou neznámou vojenskou techniku? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Naše armáda v těchto případech většinou není příliš sdílná. Obvykle dostáváme ujištění, že armádní prostředky v kritickou dobu nezachytily nic neobvyklého. Také je třeba si uvědomit, že tato pozorování se nemusí odehrávat ve velkých výškách a viditelnost radiolokátorů v členitějším terénu obvykle začíná na několika stovkách metrů, někdy až na dvou kilometrech výšky. Pak je třeba také vzít v úvahu, že chování a schopnosti pozorovaných objektů značně přesahují možnosti soudobé techniky, dokonce i té, o které předpokládáme, že by mohla přijít v příští generaci… V každém případě zůstávají podivné deltaplány jednou z nejtajemnějších kategorií UFO.

81 komentářů na “Tajemné deltaplány”

 1. Nemůžu říci s přesností že jsem viděl to samé.
  V mém případě to bylo asi před rokem (přesně to nevim) bylo večer a i pod mrakem. S kamarády jsme šli akorát do hospody… Když jsme šli v Praze holešovicích po ulici náhle jsem si všimnul 3 světel která od sebe udržovala zvláštní odstup v trojúhelníkovém tvaru. Upozornil jsem na to své přátele a při tom jsme zjistili že se ta světla nehýbají. Ten rozestup světel byl ale v našem případě mnohem větší. Dalo by se říct jako jedna obrovská loď(hodně velká loď), vysoko jako by se chtěla skrývat v tom mraku.
  Ať to bylo cokoliv bylo to hodně zvláštní a můžu říct že podobný objekt, ale už zase v menším měřítku viděla moje přítelkyně jinde.
  Věřím že těchto pozorování bude více a podle toho co jsem si právě v tomto příspěvku přečetl jsem se rozhodl to sem napsat.

 2. Podľa môjho názoru sa v takýchto prípadoch nejedná o nejaké tajné pozemské lietadlá, lebo tieto veci lietajú nad husto obývanými oblasťami a často sú osvetlené ako reklama z Las Vegas alebo ako vianočný stromček akoby to schválne chcelo, aby to bolo videné čo najväčším počtom ľudí a to by si žiadna armáda na svete nemohla dovoliť takto sa producírovať s niečim tajným. Oni by s takým niečim určite lietali niekde inde, kde je čo najmenej ľudí a určite by s tým zbytočne nesvietili. Takýmto prístupom by to dlho tajné nebolo. Tie veci patria niekomu inému, a naschvál sa takto ukazujú a dávajú nám vedieť o svojej prítomnosti.

 3. Kybernaut: Kdysi jsem mluvil s vysloužilým zk.pilotem právě o této možnosti – a on mi vysvětlil, že když se zkouší nové typy, nejde jen o to jak ten stroj létá, chová se ve vzduchu atp., ale take o interakce přístrojů, elektroniky s okolím. A že takové letouny se nezkouší jen někde nad Nevadskou pouští, ale právě v hustě osídlených oblastech. Takže bych tu pozemskou techniku úplně jistě nevylučoval. Jen se mi zdá, že ten technologícký náskok, který by tato technika měla, je příliš velký.

 4. Na čo by skúšali nejaké interakcie prístrojov a elektroniky s civilným obyvateľstvom ? To akože skúšajú, že či im dobre blikajú svetlá, či čo ? Alebo na ľuďoch testujú nejaké elektromagnetické zbrane a psychotronické generátory a rôzne prístroje na mamipuláciu vedomím civilného obyvateľstva ? A to pritom aj musia tak svietiť ako vianočné stromčeky ? Že by chceli docieliť to, aby si ľudia mysleli, že to bola návšteva z vesmíru, tak preto sa s tým tak producírujú ako v cirkuse ? Možno niečo pravdy na tom je. Už viac krát som bol totiž informovaný, že vládam vyhovuje viera civilného obyvateľstva na mimozemské návštevy z vesmíru na cielené zastieranie iných, závažnejších tajných projektov a preto túto vieru umelo podporujú takýmto ukazovaním vyspelej technológie. Že vraj im vyhovuje, keď si ľudia pôvod UFO vysvetľujú tak, že sú to mimozemské dopravné prostriedky a nie ich tajné lietadlá. Údajne si túto verziu vysvetlenia UFO na verejnosti vybrali ako alternatívu menšieho zla. Napríklad už aj nacisti mali diskovité stroje RFZ Haunebu alebo Vril a po vojne sa Adamski a iný (pochybný) kontaktéri kontaktovávali možno skôr z z nemcami ako s príslušníkmi mimozemských rás, ktorý sa na mimozešťanov len hrali. Veď si len pozrite, že ako sa ten Adamskeho typ UFO a iné „lietajúce taniere“ podobajú na tie nacistické RFZ a aj tí modrooký blonďavý mimozemsťania z Venuše (ani to neznie moc presvedčivo, Mars by bol lepší výmysel) a iných častí vesmíru vyzerajú skôr ako nejaký árijci. Namiesto vojenských uniforiem mali na sebe oblečené iba nejaké futuristicky vyzerajúce tepláky ako zo Star Treku aby to budilo dojem mimozemskosti, stačilo si prečítať zopár sci-fi románov a „mimozemšťania“ boli hotový.

 5. Myslím, že měl na mysli interakci s elektronikou – průmyslovou, ale i vojenskou. To, že přitom létají osvětlené jako vánoční stromeček je opravdu divné. Pokud by šlo opravdu o pozemskou vojenskou utajovanou techniku, nedivil bych se, že jim vydávání za UFO vyhovuje – naše armáda se tak ale nechová a je spíš na tyhle zmínky v tisku alergická.
  Srovnávat ale s něčím „Adamského typ UFO“ je nesmysl, protože Adamsky byl podvodník a jeho blonďáci z Venuše se zařadili vedle Aštarovy flotily mezi největší excesy, které se kdy v ufologii vyskytly.

 6. Zde se může otvírat otázka jestli při vstupu do nato jsme se nestali lokalitou ke skoušení tajných zbraní.A myslým si že místo je tu velmi příhodné.Zdá se mi že pozorování je dost podobné s ostatními popsanými případy všude ve světě.Akorát se mi zdá že tyhle případy se vlečou dost dlouhou dobu je podivně že by tu někdo skoušel nějakou techniku tak dlouho.Ale jdeli o mimozemská plavidla platí to samé , pozorování tolika svědky těchto úkazů myslím nejen u nás je zarážející že zrovna vojenské složky dělají mrtvého brouka.

 7. U té armády hraje roli ještě jedna věc: dovedu si představit jak je pro její představitele nepříjemné, když by museli přiznat, že jim v tak draze chráněném vzdušném prostoru létá něco, proti čemu nejsou schopni zasáíhnout, notabene ani zjistit o co jde. Představa takovéto interpelace ministra obrany opozicí může být pro ně černou můrou, navíc novináři si taky rádi přisadí.
  Na druhou stranu pokud něco zkoušejí, pak jim možná vydávání za UFO při pozorování takové věci docela vyhovuje.
  Vyberte si.

 8. Nebyl to pouhy model cehosi nejakeho modelare – eletrolet – ty muzou bej i dost tiche – tomu by ty svetelka asi odpovidala.

 9. „Když jsme šli v Praze holešovicích po ulici náhle jsem si všimnul 3 světel která od sebe udržovala zvláštní odstup v trojúhelníkovém tvaru. “
  Tak to jsou zrejme nase party lampionky svazane provazkem – alespon podle mne.

 10. Elektrolet – problém je, že tyto případy se táhnou už hluboko do minulosti.
  Co se týká party lampionků – dělali jsme pár pokusů s lampiony a opravdu nikomu nedoporučuji lampionky nijak svazovat nebo přivazovat – nefunguje to! Kromě toho vzájemně svázané lampiony by nedodržovaly stejnou formaci. Někdy se ale formace zároveň vypuštěných lampionů nemění – když je stejnoměrné a klidné proudění vzduchu.

 11. Luděk Uchytil

  Viděl jsem lampion jednou v životě a byl to tak zřejmé, že se to pro mě nedalo popsat jako nějaký létající neidentifikovatelný objekt. Ohledně toho o čem píšete bylo LETADLO.

 12. „Zde se může otvírat otázka jestli při vstupu do nato jsme se nestali lokalitou ke skoušení tajných zbraní.“
  Doufan ze vite, ze CR se stala clenem NATO az 12. března 1999.

 13. Ano jistě vím kdy jsme se stali členskou zemí nato ale 21 – 22. 11 2002 se konal samit NATO v praze a jak víme sčlánku z pozorováním se po roce 2002 roztrh pytel.Sám nejsem téhle skoro konspirační teorii nakloněn.Ale fakt že pozorování je dost,zdá se mi že se pozorování přesouvá mirně od diskových po tyto trojuhelníkové deltaplány.Je tu jedna věc kdy pozorování je převážně v noci a určitě světelné efekty které doprovází pozorování musí být hodně viditelné.Připadámi že to co létá chce být viděno.Je to jenom můj názor ke zmíněnému článku.

 14. Tak ani 1999, ani 2002. Podle našich zkušeností se u nás ty trojúhelníky objevily od začátku 90.let, ve větší míře se začaly objevovat v letech 1992 a 1993. Ve světě jsou od té doby taky (nejznámější Belgie 1989/1990. Také bych rád věděl co to je.

  1. Michaela Sejková

   Dobrý den, pane Šiško,
   čirou náhodou jsem se dostala na stránku projektu Záře a začetla se do diskuze o temných trojúhelnících. To mi připomnělo, že jsem se s tímto jevem před léty také setkala a jen tak pro zajímavost si to zaznamenala v roce 2009, když jsem v časopise 2000 záhad narazila na článek „Temný trojúhelník nad Brnem“.
   Moje pozorování se událo v bouřlivé době prvních dní po 17. listopadu 1989.
   Ten svůj nákres s poznámkami jsem teď našla. Tak můžu alespoň popsat co jsem si zaznamenala:
   Čertouzy ( okrajová část Horních Počernic směrem k Zelenči) XII/ 1989 ( někdy mezi 1. a 6.prosincem 1989) čas – 6.50 až 6.55
   Tma, zcela čisté hvězdnaté nebe,čerstvě nasněženo asi 5 cm sněhu, mráz, obzor neosvětlen. ( Cestou do práce, když jsem zahnula cestou kolem zimoviště cirkusů a minula jedinou lampu, která tam byla, jsem před sebou při pohledu k trati a zahradě čertouzského zámečku uviděla )
   Velký černý rovnostranný až rovnoramenný trojúhelník zakrývající hvězdy, se třemi žlutobílými, nic neosvětlujícími světly v rozích. Neviděla jsem nic, co by mu dávalo třetí rozměr.
   Z místa pozorování: tři prsty natažené ruky nad korunami stromů v zahradě zámečku, skoro tři prsty natažené ruky vysoký trojúhelník, široký 4-5 korun holých osmdesátiletých stromů. Koruny stromů neosvětloval, zvuk žádný nebylo slyšet. Stál nehybně. Spěchala jsem do práce a zastavila se jen na chvilku. Než jsem došla ( asi 50 m ) k podchodu pod tratí, začal se pomalu, nehlučně a bez změny postavení vzdalovat. Ne bleskově, ale mnohem rychleji než běžné letadlo, na JJZ. Neměl barevná poziční světla.
   Po příchodu do práce jsem si udělala poznámku do kalendáře, ale ten se nedochoval, takže přesné datum nevím – bylo to po 17. listopadu, asi mezi 1. prosincem a Mikulášem.
   Žádný strach jsem necítila a vzpomínám si, že jsem si říkala, která asi mocnost v těchto bouřlivých časech vyslala ten stroj na výzvědy §:-)
   2.6.2013

   1. Pro Michaela: Děkujeme za zajímavé pozorování. Co se skrývá za temnými trojúhelníky dodnes nebylo vysvětleno a spekulace se pohybují od tajných vojenských strojů s nějakou převratnou technologií až po spekulace o mimozemšťanech.

   2. Podobny trojuhelnik jsem videl v roce 1999 -bylo mi 15let – na dovolene s rodici v Chorvatsku jizne od Splitu. Byl na nocni obloze, jak pisete, zakryval objekt hvezdy. Byl tmavy az jakoby splyval s oblohou, visel bezhlucne ve vzduchu a az když jsem na nej upozornil ostatní, dal se do pohybu prudce do strany podel pobrezi smerem k Omisi. Rikal jsem si tenkrat, ze je to nejaky americky stroj monitorujici Balkan, protože v te době tam armada pritomna ještě byla.

  2. je opravdu jedno který rok co bylo.Myslým že projekt záře je moc dobrá věc ,kdy se tyto události evidují a třídí.Je to v téhle době asi jediná věc která se dá udělat.Něco nám nad hlavami létá a je to neoddiskutovatelné.Jestliže nebudou spolupracovat vojenské složky a vědecká obec moc se to z místa nehne.A bude zde otevřen prostor k různým fámám a desiformacím.

  3. Domnívám se, že mi jim jsme naprosto ukradení, proto se vesele promenádují a nenavazují kontakty. Já spíš myslím že mohou být klidně z jiného rozměru, hmota není nic jiného než energie, když ji dáte trochu té frekvence tak se změní na čistou energii, tedy na světlo, tak mohou cestovat, mimo naši rovinu, v tomto stavu nevnímají čas ani prostor, jen když opět se „zhmotní“ zem může bejt jen uzlovým bodem v jejich cestě, elektromagnetické pole jim může dodávat další energii, nabijou a lup zase pryč. Je to velké scify, tohle to všechno :) Ale myslím si že kdyby jim šlo o lidstvo, nebo o zemi(za přepokladu že člověka vnímají jako překážku, který ničí faunu, floru a ekosystém) tak se dávno něco děje.

  4. Zdravím Luďka Uchytila, co nového?? Názor že jde o letadlo je možná správný, ale proč tedy ajk divný tvar a proč tak skrývané, když jde o obyč. letadlo??

  5. Zdravím Pitrýse, nového v oblasti ufo je to, že jsem předevčírem viděl oranžový letící objekt. Jinak to letadlo zas tak obyč. nebude :-)

  6. Hezký den,je tomu už asi tak 12 let, kdy jsem s kamarády zahlédla něco obdobného.Seděli jsme v buňce u lesa, zde bohužel nebyly toalety tak jsme chodili do přírody. Na kopci kde jsou známky po uranu se objevila 3světla jasně zářící ve tvaru trojúhelníku, nejprve jsme tomu nevěnovali pozornost, ale když už to trvalo několik hodin, musela jsem to všem oznámit co se totam děje. Vím, že tehdy byl silný vítr. Nedalo nám to, vzala jsem auto, že se tam pojedeme podívat, když už jsme se přibližovali cca vzdálenost 1km auto mi přestalo jet rychle a plazilo se jako šnek, po chvíli se rozjelo ale to už v poli nic nebylo. Shodou náhod, jsem druhý den potkala známého ze sousední vesnice a ten mi celou hisstorii odvyprávěl, že nemohli vůbec spát,že pozorovali objekt silně svítící v poli. Toto se stalo ve vesnici Střezimíř ve středních čechách, viděla jsem, těch úkazů v okolí více.Renýsek

  7. Myslím, že nemá cenu na tyto stránky cokoli psát. Když jsme s partnerem a dcerou viděli loni v květnu jasně zářící 3 trojúhelníkové objekty nad Prahou a jako slušní lidé to vyplnili do dotazníku na těchto stránkách, nejdřív jsme byli přesvědčováni že jsou to lampiony a nakonec se nám osobně vysmáli, že snad čekáme zelené mužíčky s tykadýlky. Od té doby jsme byli už v kruzích v obilí a viděli víc objektů, ale nezatěžuji se s informacemi těm, kteří z toho mají akorát legraci.

   1. Ano , to taky potvrzuji a je to skutečně pravda . Podle mně jsou tu přednastrčení mystifikátoři , kteří mají za úkol všechny zajímavé výpovědi popřít , odebrat jim vážnost , zesměšnit , vyvrátit .

  8. pro Jitulka: Tak to se musím důrazně ohradit. Nikdy nikoho nezesměšňujeme a neděláme si legraci z lidí, kteří nám ohlásí své pozorování. Pokud však popis odpovídá vzhledu a chování lampionů, vysvětlíme pozorovateli, že viděl lampiony a slušně mu poděkujeme, děláme to tak vždy.

  9. Kdybych byl ufolog, zařadil bych tuto sérii případů do kategorie B (UFO z nedostatku informací), protože mám hned několik možných vysvětlení: utajovné letouny (možná z USA, kdoví, co i tenkrát bylo za technologie, když jsou tajné), promítání na oblohu nebo obyčejné letouny zaměněné za něco neznámého.

  10. Vážení přátelé
   Zdravím všechny hledače pravdy a odpovědí na otázky které nám dost často berou energii,která nám potom zpětně schází na šťastné prožití dnů které nám jsou vyměřeny.
   Jak tak sleduji dění na různých diskuzích nabývám postupně dojmu že se nám to nějak nekontrolovatelně přesunulo na oblasti věčných dohadů mez oběma stranami a to není dobré pro seriosnost celého faktu.Komu pak to nejvíce poslouží??? Zamyslete se…!
   Doporučil všem,kteří se obracejí n a své okolí s prosbou o pomoc vysvětlení událostí které prožili a nedokáží sami identifikovat různé objekty aby se nejdříve obrátili na své nitro a prosili o možnost zjistit oč jde.Jeli toto vzato za oprávněné ,vždy se tak stane. To matka země rozhoduje o věcech které jsou v její jurisdikci, způsob kterým se ozdravuje není pro nás, jsou to projevy její síly a možnostmi kterými disponuje.Ona je v jednotě s celým vesmírem.Pokud jsme nějak začleněni do nějakého konkrétního děje, tak se nás to teprve týká. Odpověď je někde jinde než na stránkách internetu.Proto se na něj obracejme pouze v případě skutečně nevysvětlitelné záhady a nebo konkrétních důkazů.Je naprosto jasné že pokud se tyto věci stávají tolika lidem po celém světě tak na tom zcela určitě něco je ! Vlády ve většině případů sami nic netuší protože jsou složeny z obyčejných lidí,kteří mají jako ostatní strach z neznámého případně snadný život. A ti co doopravdy něco ví,tak neřeknou protože se zavázaly určitým mocenským silám a nebo jsou pod jejich vlivem a peněz.
   Jedno řešení je – a to vlastní transformace na bytost vyššího druhu . A v jednotě se sebou samým budeme rozumět více blízkým a tím i se všem na této zemi.Odpadne potřeba otázek a odpovědí.Vše bude jasné.Vláda věcí našich se zpět k nám navrátí.
   Teď zpět k realitě dnešních dnů.
   Za sebe Vás prosím zkuste se ptát nejdříve ve svém okolí,zapojte zdravý rozum,hodně věcí je snadno identifikovatelné,neposílejte na weby hned každý prd.Má to pouze výsledné zesměšňování tohoto fenoménu a z lidí dělá hlupáky.Nedovolujme jim to !!Každý říká že ví co viděl,tak proč ještě potřebujete nějaké další potvrzení od někoho dalšího, popřípadě nezasvěceného do skutečného fenomenu jakým ufo zcela určitě je.Jsme lidi chybující a to že někdo sedí na druhé straně webu ještě neznamená že má osobní zkušenosti,i on může posuzovat jen to čemu rozumí.Takže odpověď vždy vypadá podle toho. Doporučuji zainteresovaným aby nejdříve si zjistili jaké zařízení a jaké rozlišení používá provozovatel, jak vidí vaše fotky a videa.Zkoušel sem podívat se na své fotky u jiných lidí,jak to mají oni. Dospěl jsem k názoru, že většina obyvatelstva má zařízení staršího typu s velmi malým rozlišením monitoru.Většina obrázků se skutečnými ufo vypadá poté jako hmyz či ptáci,jak bývá nejčastěji řečeno tazateli. Nakonec všechno vyšumí do ztracena a nic z toho není.A za to si vlastně většinou můžete sami,protože jste očekávali něco co vám nemůže nebo nesmí nikdo potvrdit.Vždy se to týká jen Vás ! Vás to má aktivovat k nějaké činosti,jinak by to nepřišlo,tomu věřte. Pokud chcete jenom srandu,tak existuje vícero bulvárních serverů,které vaše tečky a čmouhy rádi zveřejní pro pobavení a spokojenost mocného matrixu, kterému tímto královsky posloužíte.A skutečné obrázky s ufo se potom již nedostanou na širokou veřejnost,což by byla nezměrná chyba.Ti co je máte, nenechte se odradit negativním posouzením vašich skvělých fotek.Tím ovšem nechci říci aby jste neposílaly dotazy,ba právě naopak ptejme se a chtějme důkazy i po druhé straně abychom věděli podle čeho bylo souzeno.Napsat jenom třeba – Vážená paní váše fotka je lampion protože jsem je viděl osobně…atd, to je hrozně málo…,schraňujte důkazy a fakta a až bude všeho dost tak s tím prosím přicházejte.Vyhnete se tím nedorozuměním a zesměšňování badatelů a záhadologů, ke kterým zajisté patříte.Děkuji za ty kteří každý den s nadšením otvírají své oblíbené stránky že uvidí to co jste vy mněli štěstí uvidět. Děkuji a přeji všem hledačům mnoho zdraví, sil a trpělivosti se zpozdilci na cestě k transformaci do roku 2011.

  11. nekdy v zari 2010,jsem podobny objekt videl v brne-komine,u kopce s medlaneckym letistem.velky trojuhelnik se tremi svetly na okrajich,nebylo tak zhruba z teto doby neaka takova hlaseni?

  12. Podla vsetkeho, co tu popisujete a vsetko tomu aj naznacuje, ze sa jedna o inkarnaciu spionazneho vojenskeho lietadla s oznacenim „TR3“. Nebudu to mimozemstania, ale armada.. presne tak ako to bolo aj v pripade B-2. Kym verejnost nepoznala B-2jku bolo nahlasenych x-pripadov videnia UFO a aj odfotografovanych. Ked si tieto fotky pozriete dnes, bude Vam jasne podla siluety, ze sa jednoznacne jedna o letiacu B-2jku. Tento pripad sa opakuje aj dnes, len miesto B-2 tu mame TR3. Funkcne prototypy TR-3a a TR-3b existovali uz v +/- 80tych-90tych rokoch. Od vtedy uz technologia znacne pokrocila a vobec by som sa necudoval, keby je to nejaka inkarnacia prave tychto lietadiel. Je dost mozne, ze mozu byt pilotovane aj na dialku, cize nie primarne pilotom.

  13. Existují ještě alespoň jedno pozorování od civilních svědků z 80. let, cca před 6 lety jsem v městské knihovně měl v ruce knížku, vyšla někdy ke konci 80. let, pojednávala o fenoménu UFO v ČSSR, brožovaná zhruba formátu A6. Bohužel si nepamatuji, jak se jemnovala.

   Jinak princip pohonu takového delataplánu, aby byl neslyšný, lze udělat i doma, zařízení se nazívá Lifter. problém by byl, kde k pohonu vzít energii.

  14. hm.
   Je znám případ kdy to někoho zranilo či zabilo?
   Myslím,že to lapilo nějakou ženskou v lese asi před půl rokem a tu našli asi po 20 km zcela vyčerpanou a v šoku jim pošla.Psalo se o tom a já bych řekl,že je to jasné,protože žena tomu neuvěří a klepne jí.
   Jak je to bezpečné?..nebezpečné?

  15. Zdravím, nevím jak moc tu všichni znáte CE-5, ale začíná se tento druh komunikace mezi lidmi šířit. Spousta videí (i celých uživatelských kanálů) bylo smazáno, právě proto, že obsahovali výsledky CE-5, které jsou více než uspokojivé. Je to komunikace s mimozemskými bytostmi, kterou zahájí člověk. Jde v podstatě o meditaci – uvědomění si své pozice ve vesmíru. Po provádění CE-5 jsem viděl spousty podobných, ale i mnohem zajímavějších strojů a světel na obloze. Nejvyšší aktivitu zaznamenáváme po 22:00, ale je to silně individuální. Místo pozorování je Kutná Hora – Kaňk (28404), několik objektů je odtud vidět až nad Kolín.
   Výsledky se dostaví velice rychle, může to provozovat každý a všude. Až zorganizujeme v lepším počasí další CE-5 kontakt, vyplním formulář.

  16. Je možné že něco jako „TR 3“ existuje a ačkoliv ne uplně tak to utajené je a ty báchorky o zelených mužíccích vypouští samo
   U.S.A.F. aby pak každého kdo to viděl mohli prohlásit za lháře nebo blázna. A teď pro informaci co je TR 3, má to být tajný projekt United States Air force, trojůhelníkový letoun nejasné velikosti (někdo říká že větší než dopravní letadlo, jiný že asi jako menší turbovrtulové letadlo např: morava) má být poháněn nějakým levitačním (nechci říci přímo anti-gravitačním) systémem na jaderný pohon uprostřed deltaplánu a tryskami v rozých. Nevím co je natom pravdy, ale dokud to někdo nesestřelí nebo to samo nehavaruje asi se o tom víc nedozvíme… Já sám se o leteckou techniku dost zajímám a tento projekt rozhodně neměl padnout do rukou armády a už vůbec do rukou armády spojených států (jak víme spojené státy nejradši testují své nové zbraně na civilistech viz Hirošima a Nagassaki, nebo válka v perském zálivu: útok v té době tajných bombardérů f-117 night hawk).

  17. Mě zaujal ten trhavý pohyb, já totiž v roce 2011+-léto 22-23h přímo nad hlavou z paneláku viděl jakýsi červený bod, který se velmi rychle cukavě pohyboval, byla to tak vteřina než zmizel v mracích. Které IFO se pohybuje tímto způsobem, letadlo, osvětlený pták, meteorit, družice, balon, lampion? Nic z toho. Když jsem četl, že tento druh pohybu byl zaznamenán vícekrát a je to dosud UFO, tak mě až zamrazilo, co jsem viděl.

  18. Zaujal mě ten tvar – protože jsem viděla něco podobně tvarovaného, viz obrázek zepředu v tomto článku. Dnes jsem šla kolem desáté hodiny večerní venčit psa. Když jsem vyšla ven, viděla jsem nad polem červená světla. Jelikož bydlím v lokalitě, kde celkem často lítají letadla, nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Následně se ale to „něco“ dalo do pohybu a vydávalo to šíleně hlasitý zvuk. Do červených světel se přidalo i světlo zelené. Nikdy dřív jsem něco podobného neviděla, tak jsem přidala do kroku. Letělo to směrem ke mně a najednou mě to osvítilo nepříjemným bílým světlem. Vypadalo to,jako obrovský reflektor. Pak se ten stroj zastavil a nehybně stál asi pět minut na místě bez jakéhokoliv zvuku. Následně se dal do pohybu opět za silného hluku, světla se změnila na červená.. proletělo to hrozně nízko (pomalu se dotýkalo stromů) a zmizelo do ztracena.. Můžu říct, že takhle v šoku jsem dlouho nebyla..

  19. Markéto, než vyplníte formulář, aspoň nám ostatním prozraďte oblast – kraj. Velikost předmětu? A jak se choval pes?

  20. minulé léto jsme byli v lese na houbách a nad námi naprosto tiše nad korunami stromů proletělo trojúhelníkový těleso černé barvy + nejaký kov, za ním letěla cesna, těžko říci zdali to byl nejaký nový typ stihačky který jsem nikdy neviděla nebo nejaký model. letěl tiše nad hlavami. měla sem v ruce telefon ale tím užasem člověk jen žasne. objekt videla i parta turistu a jen jeden pán ho vyfotil bohužel fotku nechtěl poslat. Aš/okr. Cheb

  21. Před pár dny jsem se náhodou dostal na stránku Projekt Záře. Někdy v 90 letech, bohužel už si přesně nepamatuji,kdy to bylo, jsem byl svědkem úkazu na zahradě mého rodinného domu. V podvečer, to si stále dobře pamatuji, protože nebyla úplná tma a bylo vidět ze zahrady na sousední pole až po obzor, který je od mé zahrady vzdálený asi 1 km. Spatřil jsem letící trojúhelník, který měl na rozích jasná modrá stále svítící světla. Objekt se pohyboval od horizontu ke mě, kopíroval půdní profil sousedního pole. Pro názornost uvádím, že horizont je podle katastrální mapy asi 300 nad mořem. Mezi horizontem a mou zahradou je ještě kopec asi o výšce 150 m. Objekt jsem spatřil až nad tímto kopcem ale horizont byl stále nad ním. Nedokážu popsat jak velkou rychlostí se ke mě objekt přiblížil, ale pamatuji si, že když prolétl nade mnou, tak jsem se stačil otočit a viděl jsem tento objekt,jak mizí za kopcem, který je porostlý borovicemi a vzdálený od místa pozorování asi 0,5km. Objekt se pohyboval úplně neslyšně a byl průhledný. Jen tři modrá světla, dvě vepředu a jedno vzadu. Vzdálenost předních světel jsem odhadoval tak na 50 metrů, podle toho jak se mi jevila výška objektu nad terénem kopce, který je za mou zahradou a horizontem. V této výšce odhaduji i přelet objektu nade mnou. Objekt se pohyboval od západu na jihovýchod. Podotýkám, že jsem objekt pozoroval sám. Pro úplnost dodávám, že asi po 5 letech mi to samé potvrdil kolega v zaměstnání, že ten samý objekt viděli přeletět nad ním a v té době jeho dívkou, se kterou randil na Koryčanské přehradě na hrázi. Viděli ho přiletět od toho kopce za kterým jsem viděl objekt zmizet a jim se ztratil za dalším kopcem o výšce asi 350 metrů nad mořem směrem na jihovýchod. Teď to nejlepší nakonec. Asi před měsícem, jsem se při vyprávění uvedené události, kterou jsem viděl před lety a kterou mi potvrdil asi po 5 ti letech kolega v bývalém zaměstnání, kolegovi v nynějším zaměstnání. Nynější kolega mi řekl, že to samé viděla jeho dcera s jejím snoubencem ve večerních hodinách asi tak před měsícem letošního roku. On se jim prý vysmál, že viděli Ufony a nic z toho jim neuvěřil. Byl z toho dost překvapený, že to, co jsem mu popsal já, tak to samé viděli a popisovali i oni. Podotýkám, že jsem nynějšího kolegu neznal a v té době jsem pracoval v jiném zaměstnání i v jiném místě.

   1. Dobrý den,
    zajímavý zážitek pana Zdeňka. Asi v roce 1995 (v květnu) se mi stal kousek od Boskovic na chatě pro mne velmi stresující nepříjemný zážitek, kdy něco kolem půl jedné ráno, (byla teplá jasná noc) jsem se dívala z okna v prvním poschodí, myslela jsem,že vidím padající hvězdu, tato najednou změnila během pár vteřin dráhu a nad stromem (vysokým smrkem)u poschoďové chaty najednou na mne svítilo bílé světlo,tvaru obdélníku na hrudi. Žádný hluk, zvuk,všude kolem tma. Naštěstí vše viděla kamarádka,která se vracela z kuchyně kde si byla pro vodu.
    Byl to pro mne vcelku šok, jsem spíše technický typ,jasně jsem viděla, co se stalo.Nic co patří mezi „lidské“ techniky to nemohlo být,rychlost,absolutní bezhlučnost a světlo,které svítilo u špice stromu,pak ho tiše oblétlo a zmizelo. Přiznám se,že roky jsem se bála podívat na oblohu.Když jsem to probírala s bratrem, věřil mi samozřejmě, ale co jiného,neměl mi na to co říct, jen řekl, že pokud by mi to chtělo ublížit,tak by se tak stalo. Když jsem tento příběh napsala náhodně po letech do tajemna/záhad,bohužel jsem četla „přihlouplé“ poznámky něco o alkoholu atd. Alkohol nepiji, nikdy a rodiče mne lhát neučili…
    Já jen, že je škoda,když někdo neví,nezná a nepotkal ho podobný zážitek,tak mnohdy zesměšňuje ty,co se chtějí svěřit s určitým zážitkem. Jistěže jsou bohužel i vtipálci,kteří si takové příběhy vymýšlí,nechápu z jakého skutečného důvodu,asi mají málo starostí,či pořádné práce..
    Všem slušným lidem přeji pěkný den,
    Radka

    1. Paní Radko, já jsem nikdy nikomu nevěřil, když mi vyprávěli různé příhody a záhady. A byl jsem dosti skeptický i těm různým fotografiím a videím tzv. UFO. Ale jen do doby, kdy jsem se sám stal svědkem události, kterou si do dnešního dne nedokáži vysvětlit.
     Rád bych se dožil toho, abych dozvěděl, co jsem to tehdy vlastně viděl.
     Přeji Vám hezký den Zdeněk.

   2. rád bych zde také zmínil své pozorování, došlo k němu přibližně v rozmezí let 1996-1998 bohužel přesnější informace nemám,protože jsem si nic nepoznamenal, bylo mi cca 10 let.Odehrálo se v podvečer v Praze 4(cca 200m od stanice metra pražského povstání) U děkanky 6,díval jsem se z okna paneláku a najednou vidím jak nad protějším panelovým domem(za mnou je atletický stadion) prolétá trojúhelníkový objekt byl velice nízko viděl jsem ho zřetelně,letěl lehce,plynule a naprosto bezhlučně za sebou žádné čáry jako po letadle směrem k Podolské vodárně – nevím zda někam nezahnul,poté co mi zmizel z dohledu jsem vyběhl ven,ale už jsem ho nezahlédl.Nevzpomínám si přesně jak byl osvětlený,ale vím naprosto jistě,že blikal na křídle jako letadlo,to mě překvapilo asi nejvíc, krom toho,že na proti letí něco trojůhelníkového, prostě mi proplul před oknem aniž by zrychlil nebo zpomalil naprosto konstantní rychlostí odplul a párkrát mi přitom zablikal jako by si mě několikrát vyblejsknul ( mimochodem docela bych se chtěl vidět musel na mě být pohled k nezaplacení)Moc by mě zajímalo jestli to někdo jiný viděl také,podle mě musel,bylo to v podvečer všichni byly doma a všude kolem jsou samé panelové domy,bylo to neuvěřitelné, letěl nízko a pomalu, kdokoli kdo šel po ulici si musel všimnout,bohužel jsem nikde nenašel jedinou zmínku,vzpomínám si jak jsem hulákal na všechny doma ať se jdou rychle podívat,ale nikdo nepřišel,to mi přišlo taky divný,volal jsem na ně z pokoje,vzrušenej jako nikdy v životě,že něco podivnýho letí za oknem a nikdo se neobtěžoval přijít.Druhý den jsem se s tím svěřil bratranci který bydlí nedaleko,ale jen se mi vysmál.Byl jsem jediný a nikdy mi to nevěřil.Byl to tak divný pocit,nikdy jsem neměl větší potřebu se s něčím svěřit a zároveň jsem věděl,že nikdo neuvěří.Dodnes jsem nenarazil na nějaký obsáhlejší čánek o tomto tématu,kde bych se mohl k tématu vyjádřit,není toho sice mnoho,musím říct,že vzpomínka se mi značně rozplynula,detaily si nejsem schopen vybavit ale to blikání a bezhlučný let,trojúhelníkový tvar je nezapomenutelný,rád bych se o tom také dozvěděl více.

   3. Jedná se o technologii STEALTH.
    Začátkem porevolučních let byla vykonána mise
    v Evropě s cílem cvičně jaderně bombarovat průmyslové oblasti v ČR.
    Deltaplány startovaly ze základen v jižní Itálii.
    Cíl byl nepozorovaně doručit maketu N-bomby a zase se nepozorovaně vrátit.
    Jednalo se tedy o testy vzdušné obrany jednotlivých států na plochý let.
    V té době jsme skupina 9 lidí měli podobné pozorování,
    ale na rozdíl od většiny laiků jsme vytáhli Binar a 150 Newton a bylo po záhadě…

    To je všecko.

   4. České Budějovice…. trojúhelníkový tvar, naprosto nehlučný let, z okrajových částí objektu vycházejí krátké, velmi ostré až oslnivé záblesky bílého světla jak z fotoaparátu, dával sem cigáro z okna 14.5. 2015 mezi 1 a 3 h ranní …

    1. Kde to bylo presne? V Suchaci jsem loni videl v mracích v noci bila elpsovita svetla a rudou zhnouci kouli letici k nim do mraku… Trojuhelnikovy objekt jsem zas videl v roce 1999 v Chorvatsku na nocni obloze. Nevim, co jsou tyto věci zac, ale propominaji mi ´´Belgickou vlnu´´ z prelomu let 1989-90.

   5. vceratak v pul 20.30 zazitek na celej zivot …. hnevotinem u olomouce sme z kamosama sedeli ve tme a najednou tak 150 blikajichich obektu ,.proleteli nemoznou rychlosti … kdy bych tam byl sam tak bych sel asi na leceni nebo nevim kdo nevidel nepochopi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*