Aktuality – duben 2018

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Rychle se pohybující tajemný objekt nad mořskou hladinou byl zaměřen infračerveným čidlem letounu F/A-18 a i když nebyl v ten moment identifikován, šlo nejspíše o letícího ptáka, nebo možná dron. Není divu, že posádka letadla projevila nadšení nad zachycením tak malého objektu.

Je vesmír jen počítačovou simulací?  Pokud žijeme v simulaci, nelze to nijak dokázat. Stejně jako nelze dokázat, že Bůh nestvořil náš svět před deseti minutami – se vším všudy a tedy i vzpomínkami, zkamenělinami atd.

Kde tedy všichni jsou? Čínská odpověď na Fermiho paradox. Další zajímavá odpověď na Fermiho paradox.

Šnorchl s sebou! Exoplanety u TRAPPIST-1 budou vodní světy jako z InterstellaruVody je evidentně v celém vesmíru více než dost. Je to však podmínka života?

Může existovat život v oceánech pod povrchem ledových měsíců?  A vody máme dost i v naší Sluneční soustavě.

Atmosférické jevy. Každému, kdo to s řešením záhad na obloze myslí vážně, by neměly uniknout tyto užitečné stránky.

Podivné protáhlé lebky nalezené v Bavorsku patřily ženám z východu Evropy.  Nikoliv mimozemšťané, ale poměrně obvyklá věc u různých kultur.

Události a výročí:

14.3.2018
V tento den nás opustil geniální fyzik a úžasný člověk Stephen Hawking. Na tyto jeho slova se nedá nikdy zapomenout: „Pamatujte, že se máte dívat ke hvězdám a ne ke svým nohám. Pokuste se pochopit to, co vidíte a přemýšlejte o tom, co vesmír udržuje v chodu. Buďte zvídaví. A jakkoliv se může život zdát složitý, vždy je něco, co můžete dělat a uspět v tom. Důležité je nevzdat se.“

14.4.1561 Norimberk, Německo
K nějaké velmi zvláštní události patrně došlo 14. dubna 1561 nad Norimberkem. Na obloze se prý objevily černé, bílé, červené a modré disky a dva předměty připomínající vřeteno. Podle očitých svědků nejen ve městě, ale i v jeho okolí došlo přitom ke srážce a požáru podivných strojů. Celá událost je zachycena na dřevorytu.

(zdroj: Wikipedia)

Akce:

Co je nového v záhadologii

Celodenní přednáškovou akci Co nového v záhadologii – v sobotu 21. dubna 2018. od 10-16 hod. – v restauraci U Vodárny v Praze pořádá KPUFO.

Přednášky a prezentace: 

  • Jaroslav Mareš: „Lze všechny údajně přežívající pterosaury převést na společného jmenovatele?“
  • Jiří Svoboda: „Záhady Keltů v Čechách“
  • Tomáš Stěhule: „Největší pyramidální komplex světa – Tucume (Peru)“
  • Miroslav Houška: „Svatý Václav – jiný příběh“
  • Františka Vrbenská: „Labyrinty – historie, mystika, pátrání“

Chcete-li se zúčastnit, oznamte svou účast na email kpufo@atlas.czÚčast není vázaná na členství kdekoli, můžete pozvat i další přátele a známé, kteří se o záhady zajímají. Opět oceníme pár badatelů, a malé dárky dostane každý přednášející. K dispozici bude něco ke čtení a nové klubové DVD!

Humor:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*