Aktuality 5. a 6. týdne

  • by

miniAktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Tisíce UFO v Černém sklepě.  Shromáždění všech dostupných dokumentů na jednom místě v The Black Vault není nic převratného. Dokumenty byly dostupné i dříve. A informace o nejznámějším incidentu v Roswellu tam stejně chybí.

V pondělí se prý k Zemi přiblížil létající talíř! Ufologové tvrdí, že mají důkazy. Toto je krásná ukázka toho jak přání (a neznalost) vyrábí „UFO-důkazy“. Tak vznikají pohádky o O planetce s měsícem (a létajících talířích).

Flexible Electronic Skin Allows Humans To “Sense” Magnetic Fields (anglicky). Ohebná elektronická kůže umožní lidem cítit magnetické pole.

Exoplanety skoro tak staré jako vesmír. Astronomové objevili při zpracování dat z družice Kepler planetární systém obsahující pět malých planet, jejichž vznik se datuje do doby, kdy naše Galaxie byla stará pouhé dvě miliardy roků.

5. vesmírný týden 2015. Přehled událostí na obloze od 26. 1. do 1. 2. 2015.

6. vesmírný týden 2015. Přehled událostí na obloze od 2. 2. do 8. 2. 2015.