Aktuality 4. a 5. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Před padesáti roky tragicky zemřela posádka první pilotované mise amerického lunárního programu Apollo. Připomenutí obětí první pilotované mise programu Apollo, která položila základ dalším pilotovaným letům do vesmíru.

Prima-Zoom: Obří kameny, které se samy pohybují: tajemství odhaleno! Trošku tam chybí i ověření na místě, opravdu k tomu dochází po mrazivých nocích? Ale možné vysvětlení to je.

Jak najít život ve vesmíru? Nová metoda má být v pátrání daleko účinnější než současné pokusy.  Metoda je to sice 10000x účinnější než všechny dosavadní, je však založena na na předpokladu, že mimozemský život bude používat stejnou nebo velice podobnou biochemii…

Gravitační čočky potvrzují zrychlující se expanzi vesmíru. Další nezávislé potvrzení, že náš vesmír se rozpíná čím dál rychleji.

Žijeme v holografickém vesmíru? Podle nové studie to není vyloučeno. Modely holografického vesmíru prý sedí na pozorování reliktního záření stejně dobře jako standardní kosmologický model.

Kolagen starý 78 milionů let. Další trumf v rukou zastánců dinosauřích „měkkých tkání“

4. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 23. 1. do 29. 1. 2017.

5. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 30. 1. do 5. 2. 2017.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*