Aktuality 35. a 36. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Kolosální záhada: Z tajemného zdroje přilétlo 15 nových rádiových záblesků. Oborníci kroutí hlavou, naděje na mimozemský původ signálů se zvyšuje.

Jsou na cestě a budou krvežízniví. Máme připravovat uvítací výbor, nebo se raději tvářit, že tu nejsme?

Záhadné záblesky v Mexiku spustily lavinu spekulací. Zemská světla byla vždy považována za záhadu. Viz ZDE.

35. vesmírný týden 2017 Přehled událostí na obloze od 28.8. do 3.9.2017

36. vesmírný týden 2017 Přehled událostí na obloze od 4.9. do 10.9.2017

 

 

 

 4 komentářů k článku Aktuality 35. a 36. týdne

  1. Kybernaut napsal:

    Tie záblesky z FRB 121102 by nemohli pochádzať z magnetárov alebo z blitzarov?

  2. Myslím, že i tahle teorie byla někde zmíněna. Problém však je v těch vyšších frekvencích, na kterých se to objevilo. Bohužel nikde jsem nenašel údaje o šířce pásma těchto záblesků, to by asi mohlo říct o původu záblesků mnohem víc – úzké nebo ostře ohraničené pásmo by napovídalo spíš umělému původu. Ale možná se tento údaj nepodařilo zatím změřit.

  3. Kybernaut napsal:

    Šírka pásma je od 828, do 858 MHz (4-8 GHz). Na anglickej wikipédii som to čítal, aj tie teórie o blitzaroch a magnetároch. Tu je odkaz: https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_radio_burst. Potom aj tu sú nejaké parametre: http://www.astronomerstelegram.org/?read=10675

    • Díky za odkaz. Takhle široké pásmo (uvádí i 3-4 GHz) by opravdu odpovídalo spíš přírodnímu jevu. Ovšem zajímavá je třeba i smíšená polarizace – kruhová i lineární) signálu. No, jsem zvědav, co z toho nakonec bude …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*