Aktuality 27. a 28. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Špatná nebo dobrá zpráva? Povrch Marsu je neobyvatelný pro běžné bakterie. Podle nového výzkumu perchloráty zabíjejí bacily skoro jako cyankáli. Bude to ale stačit vášnivým sterilizátorům NASA?

Podivuhodný beton antického Říma vylepšuje koroze slanou vodou. Moderní beton je mořským vlnám k smíchu. Šplouchání slané vody ho za pár desetiletí zlikviduje. Beton Římské říše ale vydrží v moři dva tisíce let. Jak je to možné?

Na Titanu by mohla fungovat velká lidská kolonie. Saturnův měsíc Titan je zvláštní svět. Podle nové analýzy ale nabízí několik zajímavých zdrojů, které by jednoho dne mohly pohánět velkou lidskou kolonii.

Fyzici čtou v mysli Maxwellova démona. Fyzikální výzkum někdy připomíná scénář divoké vědecké fantastiky. Ale v případě studia mysli kvantového Maxwellova démona je to opravdu jenom zdání.

27. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 3. 7. do 9. 7. 2017.

28. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 10. 7. do 16. 7. 2017.