Aktuality 25. a 26. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

VĚDA: Ufománie aneb Zástěrka pro tajné vojenské projekty.  O tom, jak vznikla „ufologická horečka“ v padesátých letech minulého století.

Anonymous: NASA oznámí, že existují mimozemšťané.

Senzace se nekoná. Vědec popřel, že NASA v dohledné době oznámí existenci života mimo Zemi – Otázkou je, zda vůbec má cenu na takové věci reagovat. Konspirátory to stejně nepřesvědčí. A kdyby na takový objev opravdu došlo, tak to nebude oznamovat NASA, ale americká vláda.

Družicové noční snímky Země mohou v téměř reálném čase ukázat airglow. Noční snímky Země a různých jevů v její atmosféře z družice NPP byly donedávna vázány na zpracování dat pokročilejším softwarem. Nyní jsou díky portálu NASA EOSDIS Worldview dostupné každému, a to jak v téměř reálném čase, tak zpětně z archivu.

Na Marsu bylo 10× více vody, než vědci doposud předpokládali. Planeta Mars má rozsáhlou síť starodávných údolí, která byla pravděpodobně vyhloubena tekoucí vodou v průběhu dlouhých geologických period. Z nových studií nyní vyplývá, že Mars měl mnohem více kapalné vody, než se astronomové doposud domnívali;

25. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 19. 6. do 25. 6. 2017.

26. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 26. 6. do 2. 7. 2017.