Aktuality 17. a 18. týdne

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

 

 

Zajímavosti na webu:

Z vesmíru se vrátil tajný raketoplán. O jeho skutečném poslání se neví skoro nic Orbitální letoun X-37B plnil 718 dní na oběžné dráze tajné úkoly. O jeho skutečném poslání se neví skoro nic – a tak je obestřený řadou mýtů, nejasností a někdy i propagandistických dezinformací.

Jak budeme hledat život ve vesmíru v dalších dekádách? Bohužel, je to všechno o penězích, které na to bude muset někdo dát. Nepochybujeme, že to budou dobře vynaložené prostředky.

Zabili Kennedyho kvůli mimozemšťanům? 1. díl, 2 díl, 3 díl. Historie jedné z nejčastějších konspirací.

Proč hledat mimozemský život, nejsou nadějnější artefakty?  Pěkná agitka astroarcheologie – je pravděpodobnější, že něco nalezneme.

Ludvík Souček: Konec UFO?  Již téměř zapomenutý rozhovor s dr.Ludvíkem Součkem mimochodem: nezná někdo zdroj?).

. Jako by nestačilo, že zásah velkým meteoritem zdevastuje planetu. Výzkum v Sudbury ukázal, že po dopadu může přijít intenzivní a dlouhodobé soptění.

Spojí NASA a ESA síly k pátraní po životě na měsíci Europa? Bude to vyžadovat více než šest let přípravy. Avšak pokud budou dlouho očekávané stopy života na Europě nalezeny, nově navrhované spojení americko-evropské cesty k tajemnému měsíci planety Jupiter bude stát za to.

17. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 24. 4. do 30. 4. 2017.

18. vesmírný týden 2017. Přehled událostí na obloze od 1. 5. do 7. 5. 2017.

Akce:

Sfinga 2017:
20.5. – 21.5. 2017 se bude již tradičně konat konference Sfinga na malebném hradě Houska, kterou pořádá klub FFC. Jedná se o jedno z největších setkání nadšenců záhad pro předem přihlášené a my tam samozřejmě nebudeme chybět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*