Aktuality

  • od

Aktuality na našem webu vám přináší novinky nejen ze světa záhad, ale i moderní vědy a techniky, zkoumání vesmíru a světa kolem nás. Najdete zde odkazy na zajímavé články s krátkými komentáři i upozornění na různé přednášky a akce.

Zajímavosti na webu:

Co znamená epochální objev na měsíci Jupitera pro hledání života ve vesmíru? Především se radikálně zvyšuje možnost nalezení případného mimozemského života. Budoucí sondy se nemusí složitě provrtávat nebo protavovat silnou ledovou vrstvou na povrchu. Stačí vzít vzorek vody z gejzírů, které tryskají až do dvousetkilometrové výše …

Cesta na Mars a jeho osídlení: Slavný inovátor ukázal, jak to bude vypadat. Zatím Elonu Muskovi vychází všechno, co si usmyslel. Uskuteční se i tento „sen“?

Pokročilá mimozemská civilizace by nás mohla zlikvidovat, varuje Stephen Hawking. Kdo má pravdu Jill Tarterová nebo Stephen Hawking? Pokud případní mimozemšťané uvažují jako Hawking, máme odpověď na Fermiho paradox, totiž na otázku, proč vesmír mlčí …

Amy Adams riskuje život ve sci-fi Příchozí. Existuje ve vesmíru něco krásnějšího a hlubšího? Co by se opravdu dělo, kdyby došlo k návštěvě mimozemšťanů na Zemi?

 

Akce:

„Zvíkovské záhady“
sobota 1. 10.2016 – sraz v 09:15 hod. na parkovišti před hradem Zvíkov
Program: zmapování zvíkovských záhad, prohlídka hradu i okolí.
Akce je veřejná, můžete pozvat kohokoliv i mimo členy záhadologických spolků (vstupné a parkovné si každý hradí sám).

„Co nového v záhadologii“
sobota 12.11.2016 od 10-16 hod.
další setkání v restauraci U Vodárny v Praze.
Chcete-li se zúčastnit, oznamte svou účast na emailkpufo@atlas.cz.
Přednášky – Kroupa, P.: Jak to bylo s poltergeistem v Nedamově * Gusca, V.: Jak důchodce našel Jantarovou komnatu * Šafařík, L.: Jak to bylo s Aljošenkou * MUDr. Lukeš – blázen kontaktér, český Tolkien? * Pokud chcete vystoupit, napište. Účast není vázaná na členství kdekoli, můžete pozvat i další přátele a známé, kteří se o záhady zajímají.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*